Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.13 18:45

S. Skvernelis: reikia įtikinančių argumentų dėl „vaikiško šampano“ uždraudimo

BNS 2018.08.13 18:45

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad kol kas negirdėti įtikinančių argumentų, jog vadinamasis vaikiškas šampanas gali paveikti vaikų elgesio įpročius. 

Vyriausybė pirmadienį atidėjo sprendimus dėl kai kurių Seimo narių siūlymo uždrausti gaminti vaikams ir paaugliams skirtas prekes, imituojančias alkoholį, bei sugriežtinti prekybą alumi plastiko taroje. 

„Manęs neįtikino, o objektyvių, moksliškai pagrįstų duomenų, kad tai kaip nors keičia ir paveikiai keičia vaikų elgesį, nebuvo pristatyta. Tai po savaitės aš paprašiau departamento (Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento – BNS) tuos duomenis pateikti, ar tai tikrai būtų ne perteklinis draudimas, ar jis apskritai būtų racionalus. Aš kol kas skeptiškai žiūriu“, – vyriausybėje žurnalistams sakė S. Skvernelis. 

„Bet jeigu bus duomenų, kurie tikrai pagrįs, įrodys, kad vaikai, matydami tokias prekes, po to užsidega nenumaldomu noru išgerti alkoholinių gėrimų, tai turėsime reaguoti“, – pridūrė premjeras. 

Ūkio ministerijos išvadą dėl parlamentarų parengtų Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo vyriausybė turėjo svarstyti liepos viduryje, tačiau ministerija paprašė daugiau laiko. 

Ūkio ministerija nepritaria Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės „valstietės“ Astos Kubilienės siūlomiems Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimams – jais būtų uždrausta gaminti ir parduoti maisto produktus, žaislus ir kitas prekes, kurių dizainas imituotų alkoholinius gėrimus ar jų tarą. Ministerijos teigimu, šis siūlymas nepatenka į Alkoholio kontrolės įstatymo reguliavimo sritį.

Be to, ministerija nepritaria kito Sveikatos reikalų komiteto nario „tvarkiečio“ Remigijaus Žemaitaičio siūlymui sugriežtinti prekybą  alumi ar kitu alkoholiu plastiko taroje. Parlamentaras siūlo uždrausti prekiauti stipresniu nei 7,5 laipsnio alumi, fermentuotais gėrimais bei alkoholiniais kokteiliais, išpilstytais į didesnę negu 0,2 litro tarą, nuo 7 iki 7,5 laipsnio – 0,25 litro, 6,5–7 laipsnio – 0,3 litro, 6–6,5 laipsnio – 0,35 litro, o iki 6 laipsnių – 0,5 litro tarą.

Ministerija taip pat nepalaiko konservatorių Pauliaus Saudargo ir Vytauto Kernagio siūlymo uždrausti prekiauti į didesnę nei 0,2 litro talpos plastiko tarą išpilstytu stipresniu nei 6 laipsniai alumi, fermentuotais gėrimais ar alkoholiniais kokteiliais.

Anot Ūkio ministerijos, priėmus šias įstatymo pataisas būtų sudarytos kliūtys laisvam prekių judėjimui, nes Lietuvoje būtų draudžiama prekiauti kitose ES šalyse teisėtai pagamintais alkoholiniais gėrimais. 

Šiuo metu Lietuvoje draudžiama parduoti stipresnį nei 7,5 laipsnio alų, fermentuotus gėrimu, alkoholio kokteilius, išpilstytus į didesnę nei 0,5 litro tarą. Draudimai netaikomi į stiklinę, keraminę, medinę ar metalinę tarą išpilstytiems gėrimams.

Lietuvoje jau draudžiama parduoti žaislus, maisto produktus ir kitas prekes, kurios primena tabako gaminius ar jų pakuotes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi