Lietuvoje

2018.08.13 09:44

Z. Balčytis prijaučia „socialdarbiečiams“, bet lieka pas G. Palucko socialdemokratus

Europarlamentaras Zigmantas Balčytis teigia, kad skilus Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP), jis draugų turi abiejose pusėse, tačiau palikti LSDP ir pereiti į Gedimino Kirkilo vadovaujamą Lietuvos socialdemokratų darbo partiją (LSDDP) jis neplanuoja. „Aš esu takoskyroje, kaip sako – liepto viduryje, ir man neapsimoka čia kažką daugiau blaškytis“, – 15min teigė Z. Balčytis.

Pastaruoju metu pasigirdo kalbų, kad socialdemokratas, europarlamentaras Z. Balčytis svarsto galimybę pereiti į LSDDP.

Tačiau šios partijos pirmininkas, parlamentaras G. Kirkilas 15min sakė apie tai su Z. Balčyčiu esą nekalbėjęs.

„Reikia ir tiems, ir tiems palikti galimybę įrodyti per rinkimus, kokie bus rezultatai ir netrukdyti. Kaip norėjo, kad mes, pagyvenę, netrukdytume, taip reikia ir leisti“, – 15min paklaustas apie tai, ar nesvarsto išeiti, mįslingai kalbėjo Z. Balčytis.

„Mano yra neutralus pasirinkimas, draugauju ir su tais, ir su tais. Todėl, kad ten, kur išėjo į LSDDP, ten irgi mano kolegos, tiek metų pradirbome. Kita dalis mano kolegų ir draugų ir partijos bičiulių liko partijoje G. Palucko. Kad aš esu takoskyroje – kaip sako, liepto viduryje, ir man neapsimoka čia kažką daugiau blaškytis (...) Aš esu narys, kol manęs nepašalins, tol ir būsiu pakol kas“, – aiškino jis.

Politikas patikino nieko nežadėjęs nei vieniems, nei kitiems socialdemokratams.

Vėliau jis teigė, kad kad partija jau toks dalykas – lyderis prisiima atsakomybę, suformuoja komandą, siekia rezultato. „Jei nepavyksta, bus atitinkama diskusija partijoje. Jeigu pavyks – tai turi teisę ir toliau vadovauti“, – kalbėjo europarlamentaras.

Paklaustas apie planus po kitąmet įvyksiančių Europos Parlamento rinkimų, Z. Balčytis aiškino dabar nematantis prasmės dabar kažką planuoti, nes metai – nemažai laiko.

„Gyvenimas padiktuos, kam verstis per galvą, turim atidirbti ir gyvenimas pasiūlys keletą variantų“, – sakė jis.