Lietuvoje

2018.08.12 19:03

Aptarė Lietuvos europarlamentarų darbą: dauguma – tarp nepažangiausiųjų

Darbo statistiką analizuojančio tinklalapio duomenimis, kai kurie Lietuvos atstovai Europos Parlamente – tarp prasčiausiai dirbančiųjų. Ekspertai sako, kad nieko keista, nes jausdami itin menką visuomenės susidomėjimą Europos Parlamento darbu, dalis jo narių darbą tik imituoja.

Nuobodu kaip vasarą mieste. Taip reaguoja sostinėje sutikti praeiviai, išgirdę klausimus apie Europos Parlamentą.

Nelabai domina ir atstovaujančių parlamentarų pavardės, ar kiek kartų jau rinkome savo narius į Europos parlamentą. 

Politologo Ramūno Vilpišausko įsitikinimu, kalta Europos parlamento darbo specifika: milžiniška biurokratijos mašina sprendžia svarbius, bet daugiau techninius bendrosios rinkos klausimus, kurie dažniausiai įdomūs tik verslui.

„Svarstomų klausimų specifika Europos Parlamente dažnai lemia tai, kad patys nariai menkai domisi ir balsuoja pagal savo partines grupės nuomonę, dažnai pernelyg nesigilindami į tuos klausimus, kurie svarstomi“, – teigia VU TSPMI vadovas prof. dr. Ramūnas Vilpišauskas.

Ekspertai sako, kad jausdami savotišką laisvę nuo rinkėjų, kai kurie europarlamentarai nepersidirba.

Darbo statistiką analizuojančio tinklalapio duomenimis, kone pusę Lietuvos atstovų – tarp nepažangiausiųjų. Menkiausiai įvertintas lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis. Prasčiau dirbo tik 27 parlamentarai iš 751.

Neblizga ir kiti, tačiau sutartinai tikina, kad šie skaičiai – tik dalis tiesos. Esą į statistiką neįtraukiamas darbas komitetuose, grupėse. 

Daugiau – Giedriaus Vitkausko reportaže.