Lietuvoje

2018.08.12 15:55

JAV besitreniruojančius Lietuvos karius aplankė Lietuvos kariuomenės vadai

BNS 2018.08.12 15:55

Šeštadienį Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas ir Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys, oficialiais vizitais lankydamiesi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), „Fort Irwin“ kariniame poligone esančiame JAV nacionaliniame mokymo centre aplankė ten besitreniruojančius Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir priskirtų padalinių karius, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos generolai, lydimi JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vado generolo majoro Anthony J. Carellio, susipažino su JAV nacionalinio mokymo centro infrastruktūra, JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karinių pratybų „NTC 18.9“, kuriose dalyvauja ir Lietuvos kariai, sumanymu ir eiga, bendravo su kariais.

„Esame NATO nariai, todėl turime būti pasirengę veikti bet kur ir bet kokiomis sąlygomis. Patirtis, kurią mūsų kariai įgyja treniruodamiesi nežinomoje ir mums neįprastoje aplinkoje – dykumoje, tvyrant alinančiam karščiui, yra išties neįkainojama. Esu dėkingas mūsų sąjungininkams už sudarytas geras sąlygas treniruotis ir už geranoriškumą dalinantis patirtimi“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. J. V. Žukas.

Sausumos pajėgų vadas brg. gen. V. Rupšys sakė esąs patenkintas Lietuvos karių motyvacija ir profesionalumu bei pasidžiaugė gerais sąjungininkų atsiliepimais apie jų profesionalumą ir rodomas pastangas.

Pratybos „NTC 18.9“ vyksta rugpjūčio 4-17 d. Jų metu Lietuvos kariai, kartu su sąjungininkais iš JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos, treniruojasi vykdyti puolimo, gynybos ir stabilizavimo operacijas. Lietuvos kariai taip pat apmokomi valdyti pėstininkų kovos mašinas, susipažindinami su sąjungininkų naudojamomis veiklos procedūromis, ginkluote ir technika.

Lietuvos kariuomenės vadas oficialiu vizitu JAV lankosi rugpjūčio 9–17 d., Sausumos pajėgų vadas – rugpjūčio 5–13 d.

Esminiai gen. ltn. J. V. Žuko oficialaus vizito JAV renginiai suplanuoti rugpjūčio 14-15 d. Vašingtone. Čia jis susitiks su JAV kariuomenės vadu (Jungtinio štabo vadų komiteto viršininku) generolu Josephu Fr. Dunfordu jaunesniuoju, JAV Jūrų pėstininkų korpuso komendantu generolu Robertu Nelleriu ir JAV Nacionalinės gvardijos biuro vado pavaduotoju generolu leitenantu Danieliu R. Hokansonu. Susitikimų metu ketinama aptarti dvišalio ir daugiašalio karinio bendradarbiavimo rezultatus ir perspektyvas, JAV kariuomenės planus Europoje.

Be to, rugpjūčio 14 d. gen. ltn. J. V. Žukas lankysis Lietuvos Respublikos ambasadoje JAV, kur susitikęs su JAV lietuvių bendruomene pasidalins savo įžvalgomis apie saugumo situaciją Baltijos regione, pristatys Lietuvos kariuomenės situaciją ir vystymo planus.