Lietuvoje

2018.08.11 20:27

Siras Mohammadas atvyko į Lietuvą studijuoti, tačiau ar liks čia gyventi – dar nežino

LRT TV naujienų tarnyba, Edmundas Jakilaitis2018.08.11 20:27

Lietuvos žemdirbystės institute Kėdainių rajone gyvena ir dirba siras Mohammadas. Jis gilinasi į ankštinių kultūrų rūšis ir jų kenkėjus, studijuoja doktorantūroje. Mohammadas nori pažinti Lietuvą, išmokti lietuvių kalbą ir susirasti draugų.

Damaske Mohammadas baigė augalų apsaugos magistro studijas, todėl žemdirbystės instituto vadovai pasiūlė studijuoti  doktorantūroje. Mohammadas sako, kad Lietuvoje mokslinių tyrimų techninė bazė daug geresnė, bet augalų įvairovė panaši. Darbas jam patinka, tik apgailestauja, kad dar nemoka lietuviškai.

„Bandžiau mokytis lietuvių kalbos, samdžiau mokytoją, tačiau Lietuvoje nėra mokslinės metodikos, kaip užsieniečiams mokytis lietuvių kalbos. Pats ieškau šaltinių, tačiau esu mokslo darbuotojas - neturiu daug laiko ir negaliu skirti daugiau dėmesio lietuvių kalbos mokymuisi“, – sako Mohammadas.

Apie savo šalį ir ten likusius artimuosius Mohammadas nenori kalbėti. Po pustrečių metų jis baigs doktorantūros studijas ir taps mokslų daktaru. Per tą laiką gal išmoks ir lietuvių kalbą, įsigis draugų, bet ar liks, Lietuvoje dar nežino.

Plačiau apie tai – Zinaidos Paškevičienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.