Lietuvoje

2018.08.11 10:15

Kur šią naktį bus palankesnės sąlygos stebėti meteorų lietų

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.08.11 10:15

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį laukiama gausiausio šiemet meteorų lietaus. Astronomai tikisi, kad per valandą bus galima pamatyti apie 60 vadinamųjų krintančių žvaigždžių. Naktinis dangus turėtų matytis ypač ryškiai, kadangi mėnulio jaunatis neužgoš žvaigždžių šviesos, tačiau, pasak sinoptikės, gali sutrukdyti debesuotumas. 

Kaip LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Alva Nagelytė, šeštadienį bus maždaug 10 laipsnių vėsiau nei penktadienį. Temperatūra kai kur tesieks 20–22 laipsnius šilumos. Atkeliauja ir lietūs. Stipresni lietūs apims šalies pietinius ir rytinius rajonus bei tęsis trumpai. Intensyviau palis antroje dienos pusėje. Šiek tiek geresni orai numatomi kraštiniuose vakariniuose rajonuose, bet ir ten praplauks gana tankūs lietaus debesys. Vėjas bus silpnas.

 „[Perseidų lietų stebėti pavyks] turbūt tik per debesų properšas, ypač rytiniuose šalies rajonuose. Debesys čia nesitrauks maždaug iki vidunakčio ir dar gali lynoti. Palankesnės sąlygos būtų vidurio Lietuvoje“, – komentavo sinoptikė A. Nagelytė. 

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos debesuotumo žemėlapį rasite ČIA

Jau antroje nakties pusėje tankūs debesys pasirodys ir šalies vakaruose. Lietus ten pasitrauks iš rytinių rajonų. Antroje nakties pusėje bei rytą pajūryje kils smarki vėtra. Vėjo gūsiai stiprės iki 18–20 m/s. Naktį temperatūra bus tarp 12 ir 15 laipsnių, o pajūryje bus apie 16–19. 

Sekmadienį lietus apims vakarinius, šiaurinius rajonus, vietomis sugriaudės ir perkūnija, išplis vėtra. Pietvakarių vėjo gūsiai daug kur sieks 15–18 m/s, o pajūryje – 20–22 m/s. Temperatūra šalies šiaurėje, kur bus nepalankesnės orų sąlygos, svyruos apie 18–20 laipsnių, pietuose, kur lietus mažiau tikėtinas, numatoma apie 22 laipsnių šiluma. 

Pirmadienį vėjas jau rims, lietus trauksis, į pietinius rajonus grįš didesnė šiluma. Tikimasi, kad temperatūra vėl šoktelės iki 25 laipsnių.

Antradienį vėl gali atkeliauti smarkesni lietūs, diena bus gana šilta – nuo 23 iki 28 laipsnių šilumos, tačiau su perkūnija.

Trečiadienį, per Žolinę taip pat numatomi drėgni orai. Nors diena bus šilta: vyraus 25–26 laipsnių šiluma.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI