Lietuvoje

2018.08.10 20:48

Penktadienį Lietuvoje – 4 didžiuliai gaisrai: ugniagesiams pavyko suvaldyti liepsnas

15min.lt, BNS2018.08.10 20:48

Penktadienį mūsų šalyje karšta tiesiogine šio žodžio prasme ne tik dėl orų. Kilo iškart 4 didelio masto gaisrai. Vienas jų siaučia tokiame dideliame plote, kad Joniškio rajone pluša Lietuvos ugniagesiai, o už pasienio darbo ėmėsi Latvijos gelbėtojai. Pavakare pranešama, kad ugnies plitimą pavyko sustabdyti.

„Visi gaisrai šiuo metu lokalizuoti, plitimas sustabdytas, vyksta gesinimo baigiamieji darbai“, – BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) budėtojas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas penktadienio popietę 15min pranešė, kad didžiuliai miškų ir laukų gaisrai kilo iškart 4 šalies vietovėse: Varėnos, Jurbarko, Trakų ir Joniškio rajonuose.

Pastarojoje vietovėje, kur 200 hektarų teritorijoje dega pavieniai ražienų plotai, į pagalbą Lietuvos ugniagesiams gelbėtojams jau atskubėjo kolegos iš Latvijos. Juolab ugnis sparčiai plinta dėl stipraus vėjo ir liepsnų liežuviai jau pasiekė šalia ražienų lauko esantį mišką.

Dėl susidariusios iš esmės ekstremalios padėties šį penktadienį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skubiai sustiprino gesinimo operacijų koordinavimo pajėgas.

„Departamente sušauktas operacijų centras, sustiprintas pajėgų koordinavimas, nes šiandien kaip iš gausybės rago pasipylė gaisrai“, – BNS sakė PAGD komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Vida Šmigelskienė.

15min primena, kad šįryt karšta diena ugniagesiams prasidėjo Trakų rajone, kur užsiliepsnojo Gėjaus miškas. BNS rašo, kad gaisrininkai gesino 4–5 ha miško.

Pranešimas apie miško gaisrą Varėnos rajono Kuršių kaime gautas 13.11 val.

Čia tramdyti liepsnų kartu su ugniagesiais ėmėsi ir miškininkai. Teigiama, kad liepsnojo nemenkas plotas, ugnį tramdo mažiausiai 4 autocisternų ekipažai.

Kitas gaisras kilo 13.27 val. Vadžiagirio kaime (Jurbarko r., Šimkaičių sen.). Čia liepsnojo 1 hektaro ploto miškas. Situaciją šiuo atveju komplikavo tai, kad prie gaisravietės nėra jokių privažiavimų.

Iš pradžių šį gaisrą bandė gesinti du paprasti žmonės, netrukus prie jų prisijungė vienas vietos ūkininkas, atitempęs ir cisterną su vandeniu. Vėliau į karštą talką įsijungė ir profesionalūs ugniagesiai gelbėtojai: šiuo metu čia darbuojasi net 6 autocisternų ekipažai.

Asociatyvi BNS nuotr.

Rytinis gaisras Onuškio seniūnijoje taip pat dar gesinamas. Liepsnų plitimas miške čia seniai sustabdytas, tačiau pieva yra durpinga, tad baiminamasi giluminio degimo.

Gaisrą gesino dvi miškininkų automobilinės cisternos, vėliau su dar dviem automobiliais prisijungė ugniagesiai. Nors gaisras 9.30 val. lokalizuotas, baiminantis giluminio degimo durpingoje vietoje, atsiųstos dar trys ugniagesių cisternos.

Itin rimta situacija nuo 11.38 val. yra susidariusi ir Joniškio rajono Alsių kaime, kur pranešta apie gaisrą 200 hektarų ražienų lauke. Nors iš pradžių čia degė pavieniai plotai, didelis vėjas sparčiai išnešiojo ugnį po didesnę teritoriją. Galiausiai liepsnos pasiekė ir miškų pakraščius. Šis gaisras tokio didelio masto, kad iš savo pusės, Latvijos teritorijoje, darbuotis teko mūsų kaimyninės šalies ugniagesiams. Tuo metu Lietuvos pusėje ražienas ir pamiškę gesino 5 autocisternų ekipažai.

Priešgaisrinės apsaugos specialistai primygtinai įspėja Lietuvos gyventojus ir mūsų šalies svečius: šiomis itin karštomis ir sausomis dienomis – jokių laužaviečių miškuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.