Lietuvoje

2013.07.26 12:24

Nesutariama, koks krūvis tenka Lietuvos pedagogams

ELTA2013.07.26 12:24

Švietimo sistemos darbuotojams atstovaujančios profesinės sąjungos ir šalies Vyriausybė nesutaria, koks mokinių skaičius tenka vienam Lietuvos mokytojui. Ypač ši problema paaštrėja, kai pradedama kalbėti apie galimą mokytojų skaičiaus mažinimą.

Švietimo sistemos darbuotojams atstovaujančios profesinės sąjungos ir šalies Vyriausybė nesutaria, koks mokinių skaičius tenka vienam Lietuvos mokytojui. Ypač ši problema paaštrėja, kai pradedama kalbėti apie galimą mokytojų skaičiaus mažinimą.

Diskusija apie mokytojams tenkantį krūvį, be kitų klausimų, iškilo penktadienį vykusiame Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus ir švietimo darbuotojų profsąjungų vadovų susitikime.

Jame dalyvavęs švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis žurnalistams komentavo, kad Lietuvoje pedagogams tenkantis krūvis yra žymiai mažesnis nei kitose valstybėse, todėl užtikrinti, jog bus išlaikytas esamas mokytojų skaičius, tikrai negalima.

„Lietuva kol kas turi didžiausią santykį (mokytojui tenkančių mokinių, – ELTA), mes ginčijamės dėl to santykio skaičiavimo metodikos, bet yra 6–7 mokiniai vienam mokytojui, tai yra didžiausias skaičius visoje Europos Sąjungoje (ES). Aišku, profsąjungos teigia, kad taip yra dėl to, kad ten yra visokie pagalbininkai ir panašiai. Galime tas pastabas priimti, bet apskritai pasakyti, kad mokytojų skaičių mes išlaikysime tokį patį, aš nedrįsčiau“, – sakė D. Pavalkis.

Su tokia nuomone nesutikęs Lietuvos švietimo įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas tikino, kad mokytojui tenkantis mokinių skaičius yra bene dvigubai didesnis.

„Jūs kalbėjote apie mokytojų skaičių, ministro (įvardytą, – ELTA) 6–7, iš tikrųjų, galiu pasakyti, kad tai netiesa. (...) Palyginus su ES šalimis, kur yra deklaruojama, kad tenka 20–22 mokiniai vienam mokytojui, bet dažnai užmirštama pasakyti, kad mokytojas klasėje dirba ne vienas, jam talkina vienas arba du pagalbininkai. Ir tie pagalbininkai yra specialistai su pedagoginiu išsilavinimu, jie padeda mokytojui įgyvendinti savo programą, atlikti savo funkcijas klasėje, perduoti žinias mokiniui“, – kalbėjo E. Jesinas.

Pasak profsąjungos pirmininko, realus mokytojui tenkantis mokinių skaičius – ne mažiau kaip penkiolika.

„Mūsų skaičiavimais, tas skaičius nėra mažiau negu 15, tikrai nėra mažiau negu 15“, – tikino E. Jesinas.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos vadovas Audrius Jurgelevičius buvo kiek nuosaikesnis ir pripažino, kad egzistuoja mokytojų perteklius, tačiau kritikavo valdžios neveiklumą.

„Lietuvoje mokytojai senėja, ir visiems yra suprantama, kad mokytojų yra per daug. Ir nei iš buvusios Vyriausybės, nei dabartinės Vyriausybės negirdime aiškių planų, kaip bus šita problema sprendžiama“, – sakė A. Jurgelevičius.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius