Lietuvoje

2013.07.26 10:01

Dalyvauti „Baltic Pride“ eitynėse atvykusi Švedijos ministrė B. Ohlsson: tai – gera pirmininkavimo ES pradžia

Eglė Digrytė, 15min.lt2013.07.26 10:01

Vilniaus centre šeštadienį vyksiančios seksualinių mažumų eitynės „Už lygybę“ – puiki pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai pradžia, pareiškė dalyvauti jose atvykusi Švedijos Europos reikalų ministrė Birgitta Ohlsson.

Vilniaus centre šeštadienį vyksiančios seksualinių mažumų eitynės „Už lygybę“ – puiki pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai pradžia, pareiškė dalyvauti jose atvykusi Švedijos Europos reikalų ministrė Birgitta Ohlsson.

„Didžiuojuosi būdama čia. Tai – jau ketvirtas kartas, kai lankausi Lietuvoje kaip ministrė, – penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo viešnia ir patikino matanti Lietuvos progresą šioje srityje. – Eitynės yra geras pirmininkavimo ES Tarybai startas. Tai yra fantastiškas renginys.“

B. Ohlsson šeštadienį žygiuos Gedimino prospektu su šimtais seksualinių mažumų atstovų ir žmogaus teisių aktyvistų. Ji, nors laukėsi kūdikio, dalyvavo ir 2010 m. eitynėse.

„Didžiuojuosi galėsianti žygiuoti pagrindine Vilniaus gatve. Tai – didelis pasiekimas man“, – kalbėjo viešnia. Ji taip pat sukritikavo Vilniaus miesto savivaldybės atsisakymą neišduoti leidimo organizatoriams eitynes rengti Gedimino prospekte. 

Ministrei pritarė ir Europos Parlamento (EP) narė austrė Ulrike Lunacek, perdavusi vaizdo sveikinimą. Ji į Vilnių atvyks tik penktadienio popietę ir ne tik dalyvaus eitynėse, bet ir skaitys pranešimą Tolerancijos centre vykstančioje konferencijoje „Europos politikos gairės LGBT teisių apsaugos srityje“.

„Dėkoju, kad buvo duotas leidimas eitynėms ES Tarybai pirmininkaujančioje šalyje“, – pažymėjo žaliųjų atstovė, viena iš EP seksualinių mažumų teises ginančios intergrupės pirmininkų.

Vilniuje penktadienį vyksta tarptautinė konferencija, kurioje bus diskutuojama apie seksualinių mažumų padėtį Baltijos šalyse ir visoje Europoje. Renginyje bus apžvelgiama LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų, transseksualų) teisių pažanga Europoje, siūlomi veiksmai, kurių dar reikia, kad būtų užtikrintos ES piliečių teisės.

Eitynių „Už lygybę“ išvakarėse Tolerancijos centre vykstanti konferencija, vienas iš „Baltic Pride 2013“ festivalio renginių, yra įtraukta į Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai programą.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius