Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.09 13:50

Pradėti vykdyti AKM židinio likvidavimo darbai

LRT.lt 2018.08.09 13:50

Nustačius afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkį UAB „Idavang“ priklausančioje kiaulių fermoje, pradėti vykdyti AKM židinio likvidavimo darbai, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pranešime.

Ūkyje numatytos kiaulių gaišinimo vietos. Atskirai bus gaišinamos paršavedės, paršeliai ir penimos kiaulės, tam panaudojant CO2 dujas. Paršavedžių gaišenas numatyta utilizuoti UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“, o paršelių ir penimų kiaulių – specialiai su Geologijos tarnyba suderintose ir aplinkosaugos reikalavimus atitinkančiose gaišenų laidojimo vietose, jose įrengus specialų hidroizoliacinį sluoksnį.

Darbą ūkyje taip pat pradėjo epizootinio tyrimo grupė, kurioje dalyvauja ir ekspertė iš Vokietijos. Vykdoma pašarų, veterinarinių vaistų apskaita.

Primename, kad AKM židinys nustatytas rugpjūčio 7 d. UAB „Idavang“ priklausančioje kiaulių fermoje, kurioje buvo laikoma apie 19,5 tūkst. kiaulių. Tai jau 41 AKM atvejis kiaulių laikymo vietose šiais metais užfiksuotas Lietuvoje ir 5 ligos židinys Akmenės rajone. Anksčiau šiame rajone užfiksuoti 4 AKM atvejai buvo fiksuoti smulkiuose ūkiuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi