Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.09 13:20

Dėl galimai A. Skardžiaus bandymų paveikti žiniasklaidą kreiptasi į etikos sargus

LRT.lt 2018.08.09 13:20

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl galimų bandymų paveikti tiriamąją žiniasklaidą, teigiama pranešime spaudai.

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, jog Seimo laikinoji tyrimų komisija, sudaryta ištirti Seimo nario Artūro Skardžiaus veiklą, paties tiriamojo iniciatyva kreipėsi į teisėsaugą  – Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), Valstybės saugumo departamentą (VSD), Generalinę prokuratūrą ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) – dėl tiriamojo interesus atskleidusios žiniasklaidos ir jį kritikavusių asmenų, parlamentarė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipiasi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją ir prašo išnagrinėti Laikinosios tyrimų komisijos posėdžių medžiagą bei visus Komisijos darbo epizodus. Parlamentarė siekia nustatyti, ar A. Skardžius neperžengė savo kaip Seimo nario įgaliojimų, siekdamas paveikti Komisijos darbą ir paveikti žiniasklaidą.

Seimo narė pažymi, jog kyla klausimas, ar A. Skardžius neperžengė savo kaip Seimo nario įgaliojimų, siekdamas galimai per Komisiją paveikti žiniasklaidą, kuri visuomenei pateikė informaciją apie jo interesus.

Kreipimesi pažymima, jog Konstitucija gina žiniasklaidos laisves ir teises, todėl keliamas klausimas, ar A. Skardžius nepažeidė konstitucinės žurnalistų teisės informuoti visuomenę ir nebūti už tai persekiojamiems.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi