Lietuvoje

2018.08.08 18:52

G. Skaistės šeima – žemės tarnybų akiratyje: aiškinasi, ar naudojo svetimą žemę

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.08 18:52

Dėl už nuosavo sklypo ribų naudojamos valstybinės žemės tarnybų akiratyje atsidūrė konservatorių parlamentarės Gintarės Skaistės ir jos sutuoktinio Kultūros paveldo departamento direktoriaus pavaduotojo Audriaus Skaisčio šeima. Šalia Skaisčių sklypo Vilniaus rajone, prie Ilgučio ežero, valstybinėje žemėje yra daržas, auga vaismedžių, stovi aviliai, be leidimų įrengti lieptai. Skaisčiai aiškina turėję žodinius leidimus.

Ir vėl svetima žemė ir vėl kalti pensininkai tėvai. Namai šalia ežero tarp Vilniaus ir Trakų priklauso dviem konservatoriams – Seimo narei G. Skaistei ir jos vyrui Kultūros paveldo departamento direktoriaus pavaduotojui Audriui Skaisčiui, kuris prieš tai dirbo specialiųjų tyrimų tarnyboje ir daugelį metų patarėju seime.

Miškelis už tvoros skiriantis Skaisčių valdas nuo ežero priklauso valstybei. Dabar jis gražiai išvalytas, sutvarkytas į ežerą nutįsę lieptai. Visiems šiems darbams reikalingi leidimai. Be to valstybės žemėje sukasti daržai – auga bulvės, žolynai, svogūnai, vaiskrūmiai, stovi aviliai.

Abu sutuoktiniai – Tėvynės sąjungos Tarybos nariai, o A. Skaistys dar ir partijos Priežiūros komiteto, kuris vertina kitų partiečių elgesį narys.

Seimo narė G. Skaistė mobiliuoju telefonu neatsiliepė, o jos vyras sako, kad viską valstybės žemėje neveikė jo tėtis.

„Tą teritoriją panaudos pagrindais valdo savivaldybė, tad tėtis savo iniciatyva visą laiką derindavo su Pagirių seniūnija tuos krūmų valymo, paskui vėjovartų (darbus – LRT.lt). Tai visi dokumentai yra, visi leidimai yra, kad galima tvarkyti tą mišką? Aš nežinau, ar buvo raštu. Aš tuo abejoju, ar jis susirašinėja“, – sako A. Skaistys.

Jis neketina trauktis iš tėvynės sąjungos priežiūros komiteto: „Etikos dalykai galėtų būti, bet tuos veiksmus atliko tėtis, tai ar aš turėčiau už juos atsakyti? Jeigu jį svarstys priežiūros komitetas, aš tada turėsiu nusišalinti.“

Tėtis atsakomybės nesikrato – sako padaręs parką, o tai leidžiančių dokumentų prisipažįsta neturįs, nes teigia susidūręs su biurokratija ir nebesirūpinęs.

„Statybos prasidėjo, reikėjo prieiti prie ežero to techninio vandens pasisemti. Ten toks šabakštynas, toks krūmynas, toks dilgėlynas, kad negalėjau praeiti. Aš, kaip būsimas ūkininkas, išvaliau tą taką, padariau praėjimą. Vėliau galvoju, kodėl čia tos dilgelės auga aplink šitą ežerą? Kaimynai sako, kad čia buvo daržai, su jais susidraugavom. Jie man sako, ir tu pasisodink bulvių. Tik žodinį (leidimą – LRT.lt) gavau“, – aiškina A. Skaisčio tėvas Rimantas Skaistys.

Ar iš tiesų buvo kokie nors žodiniai leidimai, ar nebuvo, atsakys Valstybinė miškų tarnyba ir Nacionalinė žemės tarnyba, kurie rugpjūčio pabaigoje žada atlikti patikrinimą.

Plačiau apie istoriją – Kristinos Jackūnaitės, Edvardo Špoko ir Tito Atraškevičiaus reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt