Lietuvoje

2018.08.08 13:05

Lankytojams vėl leidžiama kilti į Gedimino kalną

15min.lt 2018.08.08 13:05

Lietuvos nacionalinis muziejus rugpjūčio 7 dieną savo interneto svetainėje paskelbė, kad vėl galima lankytis ant Gedimino kalno. Tiesa, dėl saugumo tik numatytomis valandomis.

„Vilniečiai ir miesto svečiai vėl kviečiami aplankyti Gedimino kalną ir Gedimino pilies bokštą. Pakilti į kalną visi norintys galės istoriniu taku nuo Vilnios upės pusės. Atkreipiame dėmesį, kad imantis papildomų saugumo priemonių kalno teritorija lankytojams bus prieinama nuo 7 iki 21 valandos“, – rašoma LNM interneto svetainėje. Šią informaciją muziejus paskelbė rugpjūčio 7-ąją. Lentelės su valandomis, kada galima kopti į kalną, atsirado ir ant vartų, vedančių į taką.

Gedimino kalnas lankytojams buvo uždarytas 2017 m. lapkričio 4 d. dėl kalno tvarkybos darbų. Liepos viduryje kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius teigė, kad tuo metu vyravę lietingi orai kėlė nuošliaužų pavojų dalyje kalno vietų, jos stebėtos, bet Gedimino kalno būklė buvusi stabili.

Pavojingiausi ruožai, anot R. Augustinavičiaus, išlieka rytiniame ir pietrytiniame kalno šlaite, įskaitant pietrytinės gynybinės sienos dalį, tačiau šis pavojus, lyginant su praėjusiais metais yra labai nedidelis.

Vyriausybė dėl nuošliaužų nuniokoto Gedimino kalno būklės pernai gruodį valstybės mastu paskelbė ekstremalią situaciją, jos kol kas neketinama atšaukti. Iš viso Gedimino kalno tvarkymui, įskaitant avarinės būklės likvidavimą, per daugiau nei dvejus metus išleista 3,7 mln. eurų.