Lietuvoje

2018.08.08 13:58

Į prestižinius pasaulio universitetus įstoję lietuviai prašo paramos

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.08.08 13:58

Kasmet prestižiniuose pasaulio universitetuose studijas pradeda ir būrys lietuvių, tačiau ne retam iš jų neįveikiamu barjeru tampa studijų kaina. Šią problemą padeda spręsti projektas „Talentai Lietuvai Fondas“, kur paremti studijuojančius gali kiekvienas.

Neseniai finansavimo programą pradėjo ir valstybė, tačiau, anot vienos iš projekto dalyvių Ievos Česnulaitytės, kol kas lėšų skirta nedaug ir parama pasinaudoti gali vos keli jaunuoliai. Sunkiau paramą gauti tiems, kurių specialybės nišinės.

Pati I. Česnulaitytė šiemet įstojo į dvigubą viešojo valdymo ir tarptautinių santykių Prancūzijos Sciences Po  ir Toronto (Kandada) universitetų programą. Šiuo metu vyriausybės kanceliarijoje ji dirba prie projektų, kurių tikslas įtraukti piliečius į valstybės valdymą.

„Tokių specialistų kaip aš yra labai nedaug, todėl man šios žinios reikalingos, kad galėčiau skleisti viešojo valdymo kultūrą Lietuvoje“, – sako I. Česnulaitytė.

Grįžusi į Lietuvą po ankstesnių studijų Jungtinėje Karalystėje I. Česnulaitytė dalyvavo nevyriausybinių organizacijų veikloje, prisijungė prie programos „Kurk Lietuvai“,  įkūrė iniciatyvą „CoolŪkis“, kuri skatina senjorus ir jaunimą kartu sodininkauti ir taip spręsti socialinės atskirties problemą.

Išsamiau – pokalbio įraše.

Populiariausi

Karantinas; koronavirusas Lietuvoje; tyrimai Kaune

Lietuvoje

2020.08.15 12:04

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai, keturi iš jų – įvežtiniai dar vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Operos teatre

7
Palangos paplūdimys

Lietuvoje

2020.08.15 16:15

Tūkstančiai poilsiautojų nugulė šalies paplūdimius: Palangoje nebuvo vietos ir obuoliui kur nukristi NVSC dėl koronaviruso grėsmės mato dideles rizikas; karšti orai – bent iki trečiadienio

16
Susitiko Gitanas Nausėda ir Darius Jauniškis

Lietuvoje

2020.08.15 15:38

Šeštadienį prezidentūroje – Nausėdos ir VSD vadovo susitikimas: dėl ko tartasi, nedetalizuojama šią savaitę Jauniškis lankėsi jau kelis kartus