Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.08 09:43

R. Karbauskio prašoma paviešinti sutartis dėl „Agrokoncerno“

LRT.lt 2018.08.08 09:43

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininką Ramūną Karbauskį dėl neturtinių teisių perleidimo sutarčių paviešinimo, skelbiama pranešime spaudai.

Šių metų pradžioje LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis atsiribojo nuo savo verslo UAB „Agrokoncerno“ ir teigė, kad perleido visas neturtines teises advokatui Evaldui Valčiukui. Kad nedalyvauja koncerno valdyme tuomet visuomenei tvirtino tiek pats R. Karbauskis, tiek „Agrokoncerno“ atstovai.  Tačiau šiomis dienomis iškilo klausimas, ar LVŽS lyderis visiškai perleido visas neturtines teises ir ar anksčiau skelbtas neturtinių teisių perleidimas nėra tik formalus?

Šių teisių perėmėjo advokato E. Valčiuko sutuoktinė Jone Valčiukienė, kurią Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pripažino pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, nesutikdama su sprendimu jos atžvilgiu, teigia, jog jos sutuoktinis, realizuodamas perleistas neturtines teises, nedalyvauja įmonės valdyme, o tik „teisiškai vertina sprendimus, kuriuos priima akcininko vardu“. Iš paties R. Karbauskio pasisakymų viešumoje, panašu, kad šiuo metu ir jis palaiko tą pačią versiją, rašoma konservatorių pranešime žiniasklaidai.

Parlamentarė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipimesi ragina R. Karbauskį paviešinti neturtinių teisių perleidimo sutartis.

„Jei išties, kaip anksčiau visuomenei buvo sudarytas įspūdis, R. Karbauskis perleido neturtines teises advokatui E. Valčiukui, įskaitant ir balsavimo teisę, kas jį, daro vieninteliu galutinių sprendimų priėmėju, tai reikštų, kad jo sutuoktinė J. Valčiukienė, LVŽS deleguota atstovė Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) yra nuolatiniame interesų konflikte, kai tik Komisijos svarstomi klausimai yra susiję su R. Karbauskiu ar įmonėmis, kuriose jis yra akcininkas.

Kita vertus, jei visgi R. Karbauskis perleidęs tik dalį neturtinių teisių, kyla klausimas, ar nepažeistas Konstitucijos 60 straipsnis, nustatantis, kad Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse, t. y., ar pats R. Karbauskis nedalyvauja savo verslo valdyme?“, – klausė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi