Lietuvoje

2018.08.08 08:57

E. Jankevičius: Lukiškių kalėjimo likvidavimas tikrai nesusijęs su amnestija

ELTA 2018.08.08 08:57

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius sako, kad konkrečios datos, kada bus uždarytas Lukiškių kalėjimas, pasakyti dar negali, bet pažadėjo, kad rudenį jau galės patikslinti datą.

„Dirbame sparčiai tuo klausimu, tikslios datos kol kas pasakyti negalėčiau, bet rudenį mes patikslinsime. Vyriausybėje svarstysime visą kalėjimų pertvarką. Darome viską, kad maksimaliai greitai, nes mes kalbame apie ilgalaikes sistemos perspektyvas, tai priimti tokie sprendimai, kad sistema keičiasi“, – sakė ministras.

Pasak ministro, Lukiškių kalėjimo kaliniai bus išskirstyti po visas kitas kalinimo įstaigas. Bet E. Jankevičius pabrėžė, kad Lukiškių kalėjimo likvidavimas tikrai nesusijęs su rugsėjį priimamu Amnestijos įstatymu. Visuomenė neturėtų galvoti, kad į amnestiją paleisti nubaustieji bus būtent iš Lukiškių kalėjimo. Pasak ministro, tai klaidinga informacija ir visiškai nesusiję dalykai.

„Ar bus tas įstatymas priimtas, ar nebus, mes vis tiek stengsimės Lukiškių kalėjimą uždaryti“, – teigė E. Jankevičius.

Pasak ministro, kalėjimų sistemai būtina pertvarka. Visi įvykiai kalėjimuose pastaruosius metus susiję su pareigūnų trūkumu bei nekompetencija, motyvacinės sistemos nebuvimu. Ministras žada, kad keisis Kalėjimų departamento struktūra, bus didinamos pareigūnų skaičius bei jų kompetencija ir atlyginimai pareigūnams. Visa tai jau numatyta vyriausybės biudžete.

„Kalbant apskritai, įstaigų skaičius turi mažėti, dirbančių pareigūnų skaičius turi didėti, probacija turi stiprėti, pareigūnų algos turi didėti ir investicijos turi augti“, – teigė E. Jankevičius.

Žadama įkurti Specialųjį būrį iš geriausių pareigūnų, kurie įsilies į kalėjimų darbą, rotuosis tarp įstaigų. Bus ypač stiprinama kriminalinė žvalgyba, vyks vadovų rotacija bei nauja vadovų paieška.

Anksčiau ministras yra sakęs, kad valstybė skyrė labai mažai rūpinosi kalėjimų sistema. Per visus metus buvo renovuotas tik Kauno tardymo izoliatorius. Šiuo metu Pravieniškių pataisos namų ir kitų kalėjimų situacija yra kritinė. Siauri koridoriai, mažai pareigūnų tokiam dideliam skaičiui kalinių. Neįmanoma užtikrinti pareigūnų saugumo. Pasak ministro, yra didelė tikimybė gauti 20 milijonų eurų finansavimą, pataisos namai bus modernizuojami iš Norvegijos fondų, didelis finansavimas numatytas ir valstybės biudžete.

„Turėsime patį moderniausią kalėjimą Lietuvoje – Šiauliuose“, – sakė ministras.