Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.07 15:20

Neklauso rekomendacijų dėl Rusijos: į stovyklą važiuos ir Akmenės moksleiviai

Savivaldybių noras vežti savo vaikus į Rusiją nemažėja. Nespėjo nutilti kalbos apie Skuodo ir Plungės dviprasmiškas draugystes su didžiosios kaimynės miestais, paaiškėjo, kad Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas siunčia dabar atostogaujančius savivaldybės vaikus į festivalį „Vaivorykštė“ Brianske.

„(Į kvietimą – LRT.lt) atsiliepė Ramučių progimnazijos šokių kolektyvas, trys šokėjų poros, iš viso yra kviečiami 6 vaikai. Jie bus aprengti tautiniais rūbais, ketvirtadienį kviečiame juos ir tėvus, supažindinsime su Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijomis, Švietimo ministerijos atmintine.

Tokias keliones organizuojame jau nuo 2006 metų, žinome apie galimas provokacijas, galimą tokių stovyklų panaudojimą Rusijos propagandos tikslais. (...) Manau, kad tinkamai pakreipę tokias keliones, mes galime jas panaudoti Lietuvos tikslams, Lietuvos propagandos, būtent ten aiškinant jaunimui, kas yra demokratija, europinė kryptis, smerkiant Vladimiro Putino režimą, kad mes nepalaikome jo vyriausybės“, – sako Akmenės meras V. Mitrofanovas.

Nors festivalis vadinamas tarptautiniu, jame be Rusijos vaikų dalyvaus tik kelios buvusios sovietų bloko valstybės. Oficialiame Briansko interneto puslapyje skelbiama, kad Akmenės atstovai pernai čia dalyvavo išsivadavimo iš fašistų ir miesto gimtadienio šventėje, kurioje klausėsi kalbų apie tai, kad sovietų kariai išvadavo ir Baltijos valstybes.

Šventėje niekas nekalbėjo, kad vadinamas išvadavimas baigėsi okupacija. Lietuvos Savivaldybių asociacija praneša pernai kartu su keliomis ministerijomis bei Saugumo departamentu parengusi atmintinę inicijuojantiems nepilnamečių tarptautinius renginius, kurios tikslas – padėti atpažinti galimas manipuliacijas bei provokacijas ir tinkamai į jas reaguoti. Su šia atmintine asociacija supažindino šalies savivaldybes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23