Lietuvoje

2018.08.07 13:44

R. Karbauskis: planuojama, kad amnestija galėtų paliesti apie 250 nuteistųjų

Planuojama, kad amnestija galėtų paliesti apie 4 proc. nuteistųjų, tai yra maždaug 250 žmonių. Tai po susitikimo su teisingumo ministru Elvinu Jankevičiumi pranešė valstiečių-žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Atsirado skaičiai, kurie sako, kokį skaičių nuteistųjų pasiekų amnestija, ir šnekame apie 4 proc. nuteistųjų, tai yra apie 250 žmonių“, – sakė R. Karbauskis.

Kaip rašė BNS, R. Karbauskis yra registravęs Įstatymo dėl amnestijos projektą, kuriuo nuo bausmės būtų atleidžiamos iki šešerių metų nelaisvės nuteistos nėščiosios bei nepilnamečių vaikų turinčios moterys.

Taip pat būtų paleidžiami iki trejų metų nelaisvės nuteisti: vyresni kaip 65 metų, turintys vidutinį ar sunkų neįgalumą, nusikaltimus padarę būdami nepilnamečiais asmenys.

Kitiems nuteistiesiems bausmės laikas galėtų būti sumažinamas – nėščioms bei nepilnamečių vaikų turinčioms moterims, taip pat padariusiems nusikaltimus dėl neatsargumo.

Asmenims, pažeidinėjantiems laisvės atėmimo bausmės atlikimo režimą, atleidimas nuo bausmės ar bausmės sumažinimas galėtų būti netaikomas.

Amnestija nebūtų taikoma nuteistiems iki gyvos galvos, recidyvistams, nuteistiems daugiau nei 10 metų nelaisvės už tyčinius nusikaltimus, teistiems už nusikaltimus laisvės atėmimo vietose, nuteistiems lygtinai.

Siūloma, kad amnestija būtų taikoma nuo spalio, už nusikaltimus, padarytus dar iki šio įstatymo projekto registravimo, liepos 1 dienos.