Lietuvoje

2018.08.07 10:54

Iki savaitgalio temperatūra kasdien vis labiau kils, vietomis šoktels iki 34

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.08.07 10:54

Antradienį šalį atgaivins trumpalaikis lietus, vietomis lydimas perkūnijos, tačiau jau nuo trečiadienio įsivyraus atogrąžų karštis: temperatūra kasdien kils vis aukščiau, vietomis net iki 34 laipsnių. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Alva Nagelytė.

Antradienį per Lietuvą praslinks nepastovių ir drėgnų orų masė. Daug kur trumpai palis, vietomis su perkūnija.  Intensyviai lis popiet, daugiausia pietiniuose rajonuose. Mažiau lietaus sulauks šiaurės rytiniai šalies rajonai. Pūs vidutinio stiprumo vakarinių krypčių vėjas, per perkūniją jo gūsiai sustiprės. Dieną temperatūra pakils iki 22–26 laipsnių šilumos, šalies pietvakariuose – iki 27 laipsnių.

Trečiadienio naktį debesys išsisklaidys, bus ramu ir gaivu. Temperatūra nukris iki 11–16 laipsnių. Pajūryje bus apie 18 laipsnių. Dieną į šalį iš pietvakarių vėl ims plūsti atogrąžų kaita, temperatūra popietę vakariniuose bei rytiniuose šalies rajonuose šoktelės iki 30–32 laipsnių karščio. Rytiniuose šalies rajonuose bus apie 27–29 laipsnius karščio. Kai kur šiauriniuose rajonuose galime sulaukti trumpo lietaus.

Ketvirtadienį lietaus visoje šalyje nenumatoma, bus saulėta, pūs vidutinio stiprumo vėjas iš pietryčių. Temperatūra naktį nukris iki 16–20 laipsnių, dieną šoktels iki 30–33 laipsnių karščio.  

Penktadienį dar kamuos kaitra, nakties metu numatoma 18–20 laipsnių šilumos, tik pajūryje apie 22 laipsnius. Dienos metu – 30–34 laipsniai karščio. Tačiau vakare karščius jau pradės ginti atslenkantis vėsesnis oras su lietumi ir perkūnija.

Šeštadienį šis atslinkęs lietus su perkūnija pasirodys visoje šalyje, dienos metu temperatūra numatoma jau kiek žemesnė, svyruos nuo 22 iki 27 laipsnių šilumos.