Lietuvoje

2013.07.25 14:45

M. A. Pavilionienė: lietuviai tapo tolerantiškesni homoseksualams

Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.07.25 14:45

Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė vertina teigiamai per trejus metus nuo pirmųjų homoseksualų eitynių pasikeitusią situaciją Lietuvoje.

Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė vertina teigiamai per trejus metus nuo pirmųjų homoseksualų eitynių pasikeitusią situaciją Lietuvoje.

Pasak parlamentarės, žmonės tapo tolerantiškesni, nors eitynėms vis dar nepritaria apie 60 proc. apklaustų žmonių. Šeštadienį eitynėse dalyvaus ir į Lietuvą iš Jungtinių valstijų atskridęs pirmojo atviro homoseksualaus Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) politiko sūnėnas Stuartas Milkas.

Šeštadienį eitynėse už lygybę planuoja dalyvauti apie 800 žmonių, tarp jų – užsienio politikai, ambasadoriai, žmogaus teisių gynėjai. Iš Lietuvos planuoja žygiuoti kol kas tik trys seimo narės. Kitoje barikadų pusėje pareiškė būsiąs parlamentaras Petras Gražulis.

„Per tuos metus žmonių nuomonė keitėsi nuolat, mes kalbėjome apie lytinių mažumų situaciją Lietuvoje, buvo ir radijo laidos televizijos laidos. Mėginome keisti žmonių sąmonę. Be abejonės, didžiausią reakciją sukėlė bandymas pristatyti partnerystės įstatymą, kada ėmėme kalbėti ne tik apie skirtingų lyčių, bet ir tos pačios lyties partnerystę. Nuolatinės diskusijos keičia žmonių sąmonę. AJie suvokia, kad šalia mūsų gyvena kitokios prigimties piliečiai“, – pasakojo Seimo narė M. A. Pavilionienė.

Lietuvoje didėjančią toleranciją seksualinėms mažumoms pastebi ir žmogaus teisių gynėjas, pirmojo atviro homoseksualaus JAV politiko Harvey Milko sūnėnas Stuartas Milkas. Jo dėdė turi lietuviškų šaknų ir, pasak sūnėno, visada tuo didžiavosi. 1978 m. jis buvo nužudytas. Pasak S. Milko, dėdė svajojo apie tokią dieną, kai jo gimtojoje šalyje žmonės gali laisvai reikšti savo nuomonę.

„Tikrai dalyvausiu eitynėse Lietuvoje. Man didžiulė garbė žygiuoti su tais lietuviais, kurie pasirinko eiti gatve ir išreikšti savo nuomonę. Eitynių žinia yra tokia: „Mes esame daugiau panašūs nei skirtingi – mes visi esame žmonės, tai mus vienija“, – teigė S. Milkas.

Eitynės „Už lygybę“ vyks Gedimino prospektu. Saugumą jose žada užtikrinti papildomos policijos pajėgos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.