Lietuvoje

2018.08.06 18:21

Laukti popiežiaus Kauno Santakos parke bus galima net per naktį

Popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje akcentas – Šv. Mišios Kauno Santakos parke. Ten susitikti su Šventuoju Tėvu, skaičiuojama, atvyks keli šimtai tūkstančių piligrimų iš Lietuvos ir užsienio, šimtai dvasininkų. Piligrimai Santakos parke bus laukiami ankstų rugsėjo 23-iosios rytą, tačiau norintieji galės budėti net per naktį.

Šiuo metu Kaune jau verda pasiruošimo darbai: rekonstruojamos kai kurios miesto erdvės ir gatvės, kuriomis važiuos popiežiaus Pranciškaus kortežas. Kurijos ir savivaldybės atstovai sako, jog reikės priimti dešimtis tūkstančių į Kauną atvyksiančių žmonių.

„Beveik kasdien vis sulaukiam klausimų iš aplinkinių šalių. Pavyzdžiui, vakar susisiekė Gardino seminarija, kad nori atvykti visa su savo vadovybe ir vyskupu, dalyvauti Šv. Mišiose. Lenkijos seserys vienuolės taip pat atvyks“, – vardija Kauno arkivyskupijos pasirengimo Šventojo Tėvo vizitui koordinatorė Vaida Spangelevičiūtė-Kneižienė.

Skaičiuojama, kad į Kauną gali atvykti keli šimtai tūkstančių piligrimų. Santakos parke, planuojama, tilps maždaug 80 tūkst., per šimtą 100 tūkst. – jo prieigose: Rotušės aikštėje, ties Daugirdo amfiteatru, prie Kauno pilies. Čia žadama įrengti ekranus, kuriuose bus transliuojamas vaizdas iš Santakos.

Miesto savivaldybė rūpinasi, kad iki vizito spėtų sutvarkyti rekonstruojamas erdves prie Santakos parko. Planuojama, kad į Kauną atvykęs popiežius važiuos šiuo metu rekonstruojamu Savanorių prospektu Kauno pilies link, čia persės į papamobilį ir vyks į Santaką. Po Šv. Mišių papamobiliu važiuos į arkikatedrą baziliką susitikti su dvasininkais: seminaristais, kunigais, vienuoliais ir vienuolėmis. Jų, kaip tikimasi, dalyvaus daugiau nei 1000. 

BNS nuotr.

Šventovė taip pat tvarkoma. Tiesa, darbai pradėti gerokai anksčiau, nei sužinota apie popiežiaus vizitą, bet šis įvykis paspartino restauraciją – skubama sutvarkyti drėgmės pažeistas sienas.

„Darbai vyksta intensyviau – jie turėjo būti baigti iki gruodžio 31 d., bet turime pabaigti iki rugsėjo 2 d.  Tikimės, kad gal ne 100 proc. bus pabaigta, gal kažkokios detalės dar bus po to restauruojamos, bet iš esmės jau pastolių nebebus. Per patį susitikimą bus pristatyta daugiau sėdimų vietų, bus papildomas apšvietimas ir įgarsinimas“, – sako Kauno arkikatedros bazilikos administratorius kunigas Evaldas Vitulskis.

Išsamiau – Loretos Mačiulienės reportaže.