Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.06 17:14

Teisingumo ministras žada stiprinti Pravieniškių kalėjimo vadovybę, kriminalinę žvalgybą

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius žada stiprinti Pravieniškių pataisos namų vadovybę ir kriminalinę žvalgybą. „Artimiausiomis dienomis bus sustiprinta Pravieniškių pataisos namų vadovybė ir padidintas kriminalinės žvalgybos pareigūnų skaičius“, – rašoma pirmadienį paskelbtame Teisingumo ministerijos pranešime. Kaip LRT TELEVIZIJAI teigia Kalėjimų departamento direktorius Robertas Krikštaponis, kol kas norima išskirstyti į kitas pataisos įstaigas ir izoliuoti tuos nuteistuosius, kurie daro neigiamą įtaką kitiems.

Apie tai ministerija paskelbė naujienų portalui delfi.lt pirmadienį paviešinus vaizdo įrašą, kur matyti, kaip liepos pabaigoje prieš Pravieniškių kalėjimo naujokus smurtavo kiti kaliniai.

Portalas taip pat paskelbė, kad praėjusį savaitgalį nuteistieji kilus konfliktui dėl nužudymo kalinamas nuteistasis buvo seksualiai išprievartautas.

Anot Teisingumo ministerijos, dėl abiejų šių atvejų pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Pasak E. Jankevičiaus, tyrimai bus pradedami dėl kiekvieno smurto atvejo kalėjimuose.

„Teisingumo ministerija ir Kalėjimų departamentas siekia, kad iš bausmių vykdymo įstaigų būtų išgyvendintos nuteistųjų pasaulio nerašytos taisyklės, kuomet mušami kiti nuteistieji ar priešinamasi prižiūrėtojams“ – pranešime cituojamas teisingumo ministras.

Jis BNS patvirtino, kad Pravieniškių pataisos namams laikinai vadovaujantis Dainius Sušinskas lieka pareigose.

Praėjusią savaitę iš Pravieniškių pataisos namų pirmo sektoriaus, kuriame bausmę atlieka neigiamą įtaką darantys nuteistieji, 20 nuteistųjų jau perkelti į Alytaus pataisos namus.

Artimiausiomis savaitėmis tai bus padaryta dar su 180 nuteistųjų.

Kaip LRT TELEVIZIJAI teigia Kalėjimų departamento direktorius Robertas Krikštaponis, kol kas yra siekiama išskirstyti į kitas pataisos įstaigas ir izoliuoti tuos nuteistuosius, kurie daro įtaką kitiems.

BNS nuotr.

„Nuteistųjų rotacija turėtų tapti įprasta praktika, tuomet jie neturi galimybių susigyventi su kitais nuteistaisiais. Nuteistieji į tokias priemones reaguoja labai audringai. (...) Toks nenoras būti perkeltiems ir paskatina įvairius įvykius bei provokacijas“, – pasakoja R. Krikštaponis.

Jo teigimu, siekiama, kad nuteistieji bausmę atliktų kamerose po 1–2, daugiausia po 5: „Tuomet jų priežiūra yra paprastesnė, sulauktume mažiau incidentų. Tokia praktika yra Estijos kalėjimuose.“

Pasak E. Jankevičiaus, visos baudžiamosios bylos dėl smurto panaudojimo įkalinimo įstaigose bus perduotos teismui, todėl kaltais pripažintiems asmenims pailgės bausmės atlikimo terminas. Be to, nusikaltimą įkalinimo įstaigose padariusiems asmenims netaikomas lygtinis paleidimas.

Kalėjimų departamentas šiuo metu taip pat vykdo tarnybinį patikrinimą, kur aiškinamasi, ar smurto per vadinamąją „Jūros šventę“ liepos pabaigoje neužkardę Pravieniškių pataisos namų pareigūnai tinkamai atliko savo pareigas.

Pataisos namų vadovybė teigia neturinti galimybių kontroliuoti nuteistųjų elgesio, nes čia dirba per mažai pareigūnų, o nuteistieji gyvena bendrabučio tipo patalpose.

Pokalbis su Robertu Krikštaponiu – laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi