Lietuvoje

2018.08.06 09:49

URM neturi duomenų apie Indonezijoje nukentėjusius lietuvius

LRT.lt2018.08.06 09:49

Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad per sekmadienį Indonezijoje įvykusį žemės drebėjimą būtų nukentėję Lietuvos piliečiai, rašoma pranešime žiniasklaidai.  

Lamboko saloje įvykusio žemės drebėjimo aukų skaičius siekia daugiau nei 90 žmonių, tikėtina, kad aukų skaičius gali išaugti. Žemės drebėjimas buvo juntamas ir gretimoje Balio saloje.  

URM primena, kad pirminė informacija konsulinės pagalbos klausimais visą parą teikiama telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt.

Taip pat galima kreiptis į Lietuvos ambasadą Japonijoje: +81 3 3408 5091, amb.jp@urm.lt.

URM rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, tiesioginius ministerijos pranešimus esant krizinei situacijai užsienio šalyje:

iOS: https://goo.gl/dOxeli

Android: https://goo.gl/rPwrfx.

Prezidentė pareiškė užuojautą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visos Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą Indonezijos Respublikos prezidentui Joko Widodo dėl daugybę žmonių gyvybių nusinešusių žemės drebėjimų.

Nelaimės akivaizdoje šalies vadovė palinkėjo aukų šeimoms ir artimiesiems stiprybės, o visai šaliai – ištvermės ir susitelkimo tęsiant nukentėjusiųjų paieškas ir įveikiant žemės drebėjimo padarinius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.