Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.09 12:16

L. Linkevičius pradeda vizitą Sakartvele: vykstame ne švęsti karo, o pažymėti solidarumą

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pradeda dviejų dienų vizitą Sakartvele, kur išreikš šaliai paramą, rugpjūčio 7 d. minint 10-ąsias Rusijos agresijos prieš šią valstybę metines. 

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pradeda dviejų dienų vizitą Sakartvele, kur išreikš šaliai paramą, rugpjūčio 7 d. minint 10-ąsias Rusijos agresijos prieš šią valstybę metines.

Kaip LRT RADIJUI sako L. Linkevičius, tuo metu buvo aršiai reaguota į okupaciją, tarptautinė bendruomenė kėlė reikalavimus Rusijai, tačiau greitai atsitraukė: „Vėl grįžome į įprastą bendradarbiavimą, kas, mūsų įsitikinimu, tikrai buvo klaida. Todėl šį kartą vykstame ne švęsti karo, o būtent pažymėti solidarumą su Sakartvelu, išreikšti paramą jų vykdomoms reformoms, euroatlantinei integracijai ir kartu priminti pasauliui apie tas neišmoktas pamokas.“

Ministro teigimu, dabar NATO dokumentuose Sakartvelas minimas kaip būsimas NATO partneris, tačiau tam reikės bendro šalių sprendimo, dėl kurio konsensuso nėra: „Tačiau intensyviai vykdomos reformos ir mes labai aktyviai padedame. Taip pat Sakartvelą laikytume Rytų partnerystės šalių lydere. Jie labai sėkmingai įgyvendina asociacijos susitarimą su Europos Sąjunga, vykdo reformas. Be abejo, tas kelias ilgas ir sunkus.“

L. Linkevičius atkreipia dėmesį, kad šiuo metu Sakartvele vyksta slenkanti aneksija – neteisėta administracinė linija, kuri atskiria visą šalį nuo okupuotų teritorijų, slenka gilyn į Sakartvelo teritoriją. Be to, okupuotose teritorijose, akcentuoja ministras, vykdomi žmogaus teisių pažeidimai.

„Netgi vyksta nužudymai. Šia proga noriu pasakyti, kad mes, solidarizuodamiesi su Sakartvelu, kreipėmės į migracijos departamentą. [...] Pateikėme sąrašą piliečių, kurie galimai dalyvavo tuose veiksmuose ir juos pasiūlėme įtraukti į nacionalinį sąrašą asmenų, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką. Tai irgi tam tikras solidarumo gestas ir tam tikra prasme reakcija į tai, kas vyksta ten“, – tvirtina L. Linkevičius.

Ministro teigimu, per vizitą bus siekiama priminti, kad tai, kas vyksta Sakartvele, rūpi tarptautinei bendruomenei, nepaisant visų kitų pasaulio iššūkių. Kaip LRT RADIJUI sako L. Linkevičius, nors pasaulis susiduria su terorizmo, migracijos ir kitais sunkumais, Sakartvelas nedingo iš tarptautinės bendruomenės darbotvarkės.

„Mes tikrai liekame solidarūs su Sakartvelu, reiškiame paramą, padėsime jų atlantiniame pasirinkime. Na, ir kartu priminsime pasauliui, kad tai, kas įvyko XXI a. apskritai neturi būti. [...] Tai yra pasikėsinimas į mūsų ginamas vertybes“, – akcentuoja L. Linkevičius.

Ministras per vizitą susitiks su Sakartvelo vadovais, lankysis Tbilisyje ir prie administracinės linijos, nuo kurios prasideda Rusijos okupuota Sakartvelo teritorija. Paramą Tbilisiui kartu išreikš Latvijos, Lenkijos diplomatijos vadovai bei Ukrainos vicepremjeras.

Karas tarp Sakartvelo ir Rusijos bei jos remiamų Abchazijos ir Pietų Osetijos kilo 2008-ųjų rugpjūčio 7-ąją. Nepriklausomomis pasiskelbusios Abchazija ir Pietų Osetija, kurių tarptautinė bendruomenė nepripažįsta, jos iki šiol laikomos įšaldyto konflikto teritorijomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi