Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.03 15:48

VSD raštą gavęs A. Ažubalis ragina valstybės vadovus likviduoti „Yandex. Taxi“

BNS 2018.08.03 15:48

Valstybės saugumo departamento (VSD) atsakymą gavęs Seimo narys Audronius Ažubalis penktadienį paragino valstybės vadovus likviduoti rusiško kapitalo „Yandex. Taxi“ paslaugą Lietuvoje.

Žvalgybos raštą taip pat gavusi Vilniaus miesto savivaldybė poziciją žada pateikti vėliau penktadienį.

A. Ažubalis BNS teigė, kad „Yandex. Taxi“ paslauga turi būti sustabdyta „kaip kelianti grėsmę nacionaliniam saugumui“, nes jos valdytojai gali siųsti į Rusiją surinktus vartotojų duomenis.

„Aš manau, kad šiuo atveju uždavinys Lietuvos vadovybei, bendradarbiaujant su miesto valdžia, yra ieškoti būdų, kaip padaryti, kad šios kompanijos ir jos veiklos Lietuvoje neliktų“, – sakė parlamentaras.

„Kadangi tai susiję su valstybės saugumu ir galimybe, kad renkama informacija šitos kompanijos gali būti panaudota prieš Lietuvą ir prieš konkrečius taikinius, tai aš manau, kad bet kokia priemonė stabdyti kitos valstybės žvalgybinę veiklą yra tinkama“, – pridūrė jis.

A. Ažubalis pabrėžė, kad Rusijos interneto paslaugų įmonė „Yandex“ yra teikusi savo vartotojų duomenis Rusijos žvalgybai.

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) penktadienį paskelbė, kad pavėžėjimo paslaugą teikiančios „Yandex. Taxi“ programėlė perduoda duomenis į su „Yandex“ susijusius adresus Rusijoje.

Centras rekomenduoja Lietuvos vartotojams nesisiųsti šios programėlės.

„Yandex. Taxi“ programėle išsikviesti automobilį Vilniuje galima nuo liepos 26. Vilniaus miesto savivaldybė dėl „Yandex. Taxi“ paslaugos jau kreipėsi į Konkurencijos tarybą.

Pačios „Yandex. Taxi“ atstovai sako esantys informacinės visuomenės paslauga, o jos valdytojai laikosi asmens duomenų apsaugos reikalavimų. „Yandex. Taxi“ administruojanti įmonė yra įsikūrusi Nyderlanduose.

A. Ažubalis teigė, jog VSD konstatavo didelę spragą Lietuvos įstatymuose, dėl kurių šiuo metu neįmanoma reguliuoti tokių paslaugų kaip „Yandex. Taxi“ veiklos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi