Lietuvoje

2012.07.12 14:26

VMI sulaukė Prezidentės kritikos

LRT.lt2012.07.12 14:26

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį kritikavo Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI), kuri, anot šalies vadovės, savaip interpretavo Vyriausybės nutarimus ir iš tikrinamųjų asmenų sąrašų išbraukė politikus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį kritikavo Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI), kuri, anot šalies vadovės, savaip interpretavo Vyriausybės nutarimus ir iš tikrinamųjų asmenų sąrašų išbraukė politikus.

Prezidentė trejų kadencijos metų proga surengtos spaudos konferencijos metu sakė, kad kova su korupcija buvo ir toliau išliks jos prioritetu. Pasak jos, kova jau prasidėjo, nes teisėsaugos institucijos išdrįso paliesti aukštus pareigūnus, įskaitant ir valdančiuosius. Tiesa, D. Grybauskaitė sakė šioje srityje esanti nepatenkinta VMI veikla.

„VMI sau leido interpretuoti Vyriausybės nutarimus dėl neteisėto praturtėjimo, kad praktiškai išėmė iš tikrinamųjų sąrašo visus politikus – tiek savivaldos, tiek Seimo lygmenyje. Čia norėčiau pažymėti, kad įstatymas jokių išimčių niekam nedaro. Visi, kur yra tikėtinas ar matomas atviras įtarimas, kad praturtėjimas galėjo įvykti neteisėtai, turi būti prevenciškai patikrinti ir tai yra pareiga, ir įstatymas tame jokių išimčių nedaro. Taigi tikiuosi, kad VMI girdi, ką aš sakau, ir užsiims tuo klausimu rimtai kitais metais“, – kalbėjo šalies vadovė.

Pasiteiravus, ar nemano, kad atsakomybę už tai turėtų prisiimti įstaigos vadovas, D. Grybauskaitė sakė to tiesmukiškai negalinti formuluoti. Ji pakartojo poziciją, esą VMI rėmėsi Vyriausybės nutarimu, kuris apėmė tiktai valstybės tarnautojus, tačiau neapėmė politikų.

„Formaliai lyg ir buvo galima „prisidengti“ tokiu dokumentu, bet turint galvoje, kad įstatymas liečia visus Lietuvos piliečius. Ir visi Lietuvos piliečiai, tie, kurie kelia įtarimų, kad galėjo praturtėti neteisėtai, jų sąrašai buvo sudaryti, įskaitant ir politikų, bet paskui kažkaip buvo labai greitai susiaurinti. Tai kalbu tam, kad profilaktiškai VMI pradėtų dirbti drąsiau, atviriau ir plačiau matytų įstatymų nustatomas gaires, o ne tikta remtųsi Vyriausybės nutarimais“, – reziumavo Prezidentė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.