Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.02 17:35

Nuteista 167 tūkst. eurų pasisavinusi buvusi Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos buhalterė

BNS 2018.08.02 17:35

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį dėl 167 tūkst. eurų pasisavinimo kalta pripažino buvusią Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos buhalterę Aksiniją Grygelę. Ji kalės trejus metus pataisos namuose.

Turtinę žalą buhalterė padarė 2011–2017 metais, pranešė teismas.

Moteris turės atlyginti visą žalą, kol kas ji sumokėjo tik 100 eurų.

„Ji nebedirba, ji atleista tą pačią dieną, kai buvo konstatuotas faktas. Manau, kad teismas objektyviai įvertino ir priėmė teisingą sprendimą. Kai nuosprendis įsiteisės, kreipsimės į antstolius dėl pinigų išieškojimo“, – BNS sakė Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidentas Kęstutis Štaras. Anksčiau jokio turto pas buvusią buhalterę aptikti nepavyko. K. Štaras tikimasi, bet bent dalimis pavyks susigrąžinti prarastas pinigų sumas.

A. Grygelė turėjo įgaliojimus sąjungos vardu atlikti mokėjimus. Savo žinioje turėdama banko sąskaitos elektroninės bankininkystės kodų generatorių ir būdama paskirta jo naudotoja, neteisėtai naudodama šią elektroninę mokėjimo priemonę inicijavo finansines operacijas, pinigus

apskaitydavo avanso apyskaitose kaip atskaitingam asmeniui išduotas pinigines lėšas ir jas naudojo asmeninėms reikmėms, o į Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos sąskaitą negrąžino.

Buhalterė savo kaltę visiškai pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi, teigė pinigus persivesdavusi ne norėdama pasisavinti, o pasiskolindavusi artimo žmogaus skoloms padengti.

Savo skolos Lietuvos gydytojų vadovų sąjungai ji neneigė.

Skirdamas bausmę A. Grygelei, teismas atsižvelgė į padarytų nusikalstamų veikų pobūdį, sunkumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, nusikalstamos veikos stadiją, konkrečiai atliktus veiksmus, pačios kaltinamosios asmenybę ir kt.

Įvertinta ir tai, kad kaltinamoji savo nusikalstamą veiką tęsė ilgą laikotarpį, per visą šį laiką ji nedėjo jokių pastangų grąžinti nors dalį neteisėtai užvaldytų pinigų – tai rodo kaltinamosios visišką abejingumą sukeltoms pasekmėms, o tuo pačiu ir nenorą laikytis įstatymo reikalavimų.

Teismas taip pat nustatė, kad dėl apgaulingai tvarkytos buhalterinės apskaitos klaidų šalinimo ir tinkamo apskaitos sutvarkymo atsiradęs 8 tūkst. 624 eurų nuostolis.

Nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Nusikalstama veikla paaiškėjo į pareigas pernai atėjus naujam Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos vadovui K. Štarui.

Sąjunga turi apie 140 narių. asociacija skelbia, kad siekia suvienyti asociacijos narius bendrai veiklai, pertvarkant ir tobulinant sveikatos priežiūros įstaigų darbą, keliant teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų kokybę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi