Lietuvoje

2018.08.02 16:42

Dėl S. Skverneliui per rinkimus mokėtos algos R. Karbauskiui skirta 480 eurų bauda

Vytenis Miškinis, 15min.lt2018.08.02 16:42

Ketvirtadienį Šiaulių apylinkės teisme priimtas sprendimas dėl baudos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkui Ramūnui Karbauskiui. Politikui dėl politinių kampanijų finansavimo tvarkos pažeidimo skirta minimali – 480 eurų – bauda.

Nemalonumų LVŽS lyderis prisidarė, kai paaiškėjo, kad nuo 2016 m. balandžio LVŽS įdarbino septynis žmones, tarp jų buvo dabartinis premjeras Saulius Skvernelis, Seimo narės Rūta Miliūtė ir Dovilė Šakalienė, dabartiniai premjero patarėjai Tomas Beržinskas ir Arnoldas Pikžirnis.

Darbo sutartys su jais nutrauktos iškart po Seimo rinkimų – 2016 m. spalio mėnesį. Septynių veiklos koordinatorių įdarbinimo išlaidos sudarė 64 tūkst. 935 eurus.

Darbo užmokestis asmenims mokėtas ne iš partijos politinės kampanijos sąskaitos. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nustatė, kad atlyginimai turėjo būti mokėti būtent iš šios sąskaitos, kadangi visas septynetas dirbo išskirtinai rinkimams.

Taip buvo pažeistas administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 93 str. 4 d. Už šį nusižengimą numatyta bauda nuo 480 iki 3000 eurų.

Visgi VRK išvadose atkreipė dėmesį, kad išlaidos nurodytos kitose partijos finansinėse ataskaitoje, taigi jų nebuvo bandyta nuslėpti.

Nusižengimą išnagrinėjęs teisėjas Martynas Galvičius nusprendė R. Karbauskiui skirti mažiausią įstatyme numatytą baudą.

Jis pripažino VRK išvadą, kad pažeidimas padarytas ne tyčia, o dėl neatidumo.

Taip skiriant bausmę atsižvelgta ir į R. Karbauskio asmenybę – jis charakterizuojamas teigiamai, yra vedęs, dirba Lietuvos Seimo nariu.

Atsakomybę sunkinančių aplinkybių teismas nenustatė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.