Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.02 18:48

Planai suformuoti naująją valdančiąją daugumą Telšiuose žlugo

BNS 2018.08.02 18:48

Telšiuose ketvirtadienį žlugo planai suformuoti naują savivaldybės tarybos valdančiąją daugumą, kurios nuošalyje liktų meras „darbietis“ Petras Kuizinas.

Tačiau savivaldybės vadovas ir pats sako neturintis balsų daugumos, kad tarybos posėdžiuose būtų priimami sprendimai.

Valdančiosios koalicijos savivaldybės taryboje oficialiai nėra nuo žiemos, kai iš jos pasitraukė konservatoriai, o vėliau du Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai.

Liepą su „darbiečiais“ koalicijoje taip pat dirbę socialdemokratai paskelbė, kad su konservatoriais ir dviem laisvais savivaldybės tarybos nariais sieks atleisti Darbo partijai priklausančius administracijos direktoriaus pavaduotojus Kęstutį Anglicką ir Rimantą Žebrauską.

Meras P. Kuizinas į tai atsakė pasiūlydamas iš pareigų atleisti socdemus vicemerą Kęstutį Gusarovą ir administracijos direktorių Saulių Urboną.

Ketvirtadienį posėdžiavusi savivaldybės taryba nusprendė iš pareigų atleisti socialdemokratus rajono vicemerą Kęstutį Gusarovą ir administracijos direktorių Saulių Urboną, tačiau „darbiečiai“ administracijos direktoriaus pavaduotojai Kęstutis Anglickas ir Rimantas Žebrauskas atlaikė balsavimą.

Politikai konstatuoja, kad tai reiškia, jog valdančiosios daugumos neturi tiek meras, tiek sukilusi opozicija.

„Tie jauni politikai galbūt be patirties, keršto pagauti bandė tai sulipdyti, bet padarė ne iš to galo. Pirma turi susiformuoti valdančioji dauguma ir tik tada turėtų būti formuojami postai“, – BNS sakė Telšių meras P. Kuizinas.

Jis teigė nesijaučiantis gerai, nors ir neliko naujos koalicijos nuošalyje.

„Dabar laukia dar didesnis darbas. Aš privalau suformuoti daugumą, privalai tai padaryti, nes nestabilumo ir chaoso rajone man ir kitiems blaiviai mąstantiems politikams nereikia“, – kalbėjo meras.

Konservatoriai teigia, kad ketvirtadienį įvykę balsavimai reiškia, jog naujos valdančiosios daugumos nėra ir partija lieka dirbti opozicijoje.

Pasak Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Telšių skyriaus pirmininko Manto Servos, administracijos direktoriaus pavaduotojų „darbiečių“ atleidimą tikriausiai sužlugdė du laisvi tarybos nariai, nes konservatoriai ir socialdemokratai tikrai turėjo balsuoti „už“.

„Planas šiai dienai yra, kad mes kaip buvome opozicijoje, taip ir liekame. Nemanau, kad Darbo partijos ir konservatorių nuomonės sutampa ir mes visiškai nematome galimybės su Darbo partija dirbti“, – kalbėjo M. Serva.

Socialdemokratai teigia, kad darbas su Darbo partija ilgainiui tapo neįmanomas. „Darbietis“ meras P. Kuizinas jau ankščiau šiemet du kartus nesėkmingai bandė atleisti administracijos direktorių socdemą S. Urboną.

Anot partijos, taip meras norėjo sumažinti jo galimybes kitų metų tiesioginiuose merų rinkimuose.

Tačiau ketvirtadienį P. Kuizinas pareiškė, kad naujoje valdančiojoje daugumoje norėtų matyti socialdemokratus.

„Aš negrioviau ir neskaldžiau koalicijos, bet dar ir šiandien aš pasakiau, kad aš ne prieš socialdemokratus, man malonu su jais dirbti. Bet kada viena asmenybė daro žalą politiniams ir administraciniams tikslams, todėl aš jai ir reiškiau nepasitikėjimą, bet jokiu būdu ne visai partijai ar frakcijai“, – kalbėjo meras.

Merų ir savivaldybių tarybų rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų vasario – kovo mėnesiais.

Telšių rajono savivaldybėje gyvena per 40 tūkst. žmonių. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi