Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.02 16:43

S. Skvernelis iš JAV kongresmenų sako išgirdęs patikinimą dėl saugumo

BNS 2018.08.02 16:43

Premjeras Saulius Skvernelis, ketvirtadienį vyriausybėje susitikęs su Jungtinių Valstijų kongresmenų delegacija, sako dar kartą išgirdęs patikinimą dėl paramos Lietuvai užtikrinant saugumą.

„Galiu pasidžiaugti, kad Kongreso nariai puikiai supranta, žino mūsų, Lietuvos istorines peripetijas, niuansus, puikiai suvokia, kokioje saugumo situacijoje mes šiandien esame, kokia mums yra svarbi strateginė partnerystė su JAV – nuo saugumo ir gynybos iki ekonominių klausimų, apsirūpinimo strateginiais energetiniais resursais“, – žurnalistams sakė jis.

Anot jo, JAV Atstovų rūmų nariai išsakė „aiškią žinutę apie paramą Lietuvai ir tam tikrą signalą mūsų kaimynui“.

„Amerika yra Amerika. Iš Kongreso narių išgirdome tai, ką, matyt, esame įpratę girdėti. Ir tai yra reali politika“, – patikino S. Skvernelis.

Dėkodamas už paramą JAV Atstovų rūmų delegacijai, jis pabrėžė, kad JAV lyderystė „išlieka esmine sąlyga išlaikant po Antrojo pasaulinio karo sukurtą pasaulinę tvarką, teisės normų pagalba užtikrinančią taiką ir gerovę“.

Anot jo, negalima leisti suabejoti, kad NATO yra tvirtas ir patikimas aljansas.

„Mes juk žinome, su kuo turime reikalą, ir bet kokios vidinės abejonės būtų išnaudotos. Mes NATO solidarumu neabejojame”, – pranešime spaudai teigė jis.

Pranešime spaudai taip pat nurodyta, kad Lietuvai siekiant nuolatinio JAV pajėgų dislokavimo mūsų regione per susitikimą Kongreso atstovams padėkota už esminę JAV paramą vystant gynybinius pajėgumus regione.

Taip pat buvo aptarti bendri saugumo ir gynybos projektai bei parama Ukrainos bei Gruzijos euroatlantinei krypčiai.

Ekonomikos srityje premjeras užtikrino, kad Lietuva yra saugi erdvė JAV verslui, pabrėžė JAV reikšmę tiekiant suskystintas gamtines dujas Europos rinkai ir pabrėžė, jog Lietuva viena pirmųjų Europoje pradėjo importuoti amerikietiškas suskystintas dujas per Klaipėdos terminalą.

Pasak vyriausybės pranešimo, kongreso nariai padėkojo Lietuvai už jos indėlį į tarptautines operacijas bei lyderystę laikantis NATO įsipareigojimų.

Pastaruoju metu JAV prezidentas Donaldas Trumpas tęsia kritiką NATO valstybėms – kritikuoja Vakarų Europos valstybes dėl per mažo indėlio į aljanso biudžetą, viešai suabejojo būtinybe esant pavojui ginti NATO narę Juodkalniją.

Vilniuje ketvirtadienį viešinti šešių Atstovų rūmų narių delegacija, vadovaujama Kentukio valstijos kongresmeno respublikono Halo Rogerso (Holo Rodžerso), taip pat susitinka su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, Seimo, Krašto apsaugos ministerijos atstovais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi