Lietuvoje

2018.08.02 13:36

Tūkstantines sumas pasisavinusio telefoninio sukčiaus byla perduota teismui

LRT.lt2018.08.02 13:36

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjai atliko balandžio pabaigoje pradėtų ikiteisminių tyrimų veiksmus dėl 11 kartų teisto, Šiauliuose gyvenamąją vietą deklaravusio telefoninio sukčiaus. Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūros (Mažeikiai) prokurorė Vijoleta Meškauskienė bylą su kaltinamuoju aktu perdavė teismui, teigiama pranešime spaudai.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad kaltinamasis (gimęs 1988 m.) iš Telšiuose ir Mažeikiuose gyvenančių keturių moterų (gimusios 1930 m.–1944 m.) apgaulės būdu išviliojo per 10 000 eurų. Savindamasis pinigus, dviem atvejais vyras panaudojo smurtą. Tyrimas buvo baigtas vos per tris mėnesius.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad kaltinamasis nusikalstamas veikas vykdė ne vienas, o galimai veikdamas išvien su pataisos namuose kalinčiu bendru (-ais). Aiškinantis nusikaltimo schemą, nustatyta, kad pastarieji su nukentėjusiomis bendraudavo telefonu, o kaltinamasis šiauliškis pasibelsdavo į moterų duris, prisistatęs policijos pareigūnu.

Vykdydami nusikalstamas veikas, moterims paskambinę asmenys teigdavo, kad jos už komunalines paslaugas atsiskaitė neva padirbtais 50 eurų banknotais arba iš jų sąskaitų yra vagiami pinigai. Neįtardamos klastos, pas jas atvykusiam neva pareigūnui, nukentėjusiosios patikėdavo turimus grynuosius bei banko korteles su PIN kodais, leidusiais iš banko sąskaitų išgryninti tūkstantines sumas.

Šiauliškis kaltinamas dešimčia nusikalstamų veikų įvykdymu. Jam teks atsakyti už neteisėtą disponavimą elektroninėmis mokėjimo priemonėmis arba jų duomenimis, neteisėtą elektroninių mokėjimo priemonių ar jų duomenų panaudojimą, sukčiavimą, plėšimą, neteisėtą prisijungimą prie informacinės sistemos.

Keturias garbaus amžiaus moteris apgavusiam ir per 10 000 eurų išviliojusiam kaltinamajam buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas dviem mėnesiams, vėliau terminas pratęstas dar mėnesiui, todėl vyras teismo posėdžio laukia suimtas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.