Lietuvoje

2018.08.02 13:22

Teismas atmetė lygių galimybių kontrolierės skundą dėl M. Mažvydo bibliotekos

LRT.lt 2018.08.02 13:22

Nacionalinė biblioteka nediskriminuoja ir nepažeidžia asmenų teisių, konstatavo Vilniaus apygardos administracinis teismas, liepos 31 d. priėmęs sprendimą atmesti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos  prašymą kaip nepagrįstą, skelbiama pranešime spaudai.

Primenama, kad Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (LGKT) vasario 15 d. priėmė sprendimą „Dėl galimos diskriminacijos amžiaus pagrindu BĮ Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai teikiant paslaugas“. Sprendimo pagrindas – studentės pateiktas pareiškimas, esą ji diskriminuojama dėl amžiaus, nes iš Nacionalinės bibliotekos Vaikų skaityklos negalėjusi pasiimti knygos į namus, o vaikams tokia galimybė yra sudaryta.

Lietuvos administracinių ginčų komisija balandžio 5 d. priėmė sprendimą tenkinti Nacionalinės bibliotekos skundą ir LGKT priimtą sprendimą laikyti nepagrįstu bei neteisėtu.

LGKT, nesutikusi su Nacionalinės bibliotekos pozicija ir priimtu Lietuvos administracinių ginčų komisijos sprendimu,  kreipėsi su prašymu į Vilniaus apygardos administracinį teismą. Šis LGKT prašymą atmetė.