Lietuvoje

2018.08.02 13:55

Maltiečiai pradeda vaikų paramos akciją – skurdas neturi prasibrauti į jų kuprines

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.08.02 13:55

Turinčios mokyklinio amžiaus vaikų šeimos jau pradeda žvalgytis į prekybos centruose gausėjančius mokyklinių priemonių prekystalius. Ne viena šeima padūsauja – rugsėjis vėl gerokai kirs per biudžetą. O ką daryti vaikams iš socialinės rizikos ar skurdžiai gyvenančių šeimų, kur tėvai negali ar tiesiog nenori pasirūpinti savo atžalomis prieš mokyklą. Tokiems vaikams padėti maltiečiai skelbia paramos akciją „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“.

Jos tikslas – prieš naujus mokslo metus surinkti lėšų vaikų maitinimui ir kuo daugiau mokyklinių priemonių, kad jomis galėtume aprūpinti maltiečių vaikų dienos centrų auklėtinius, daugiavaikes šeimas, našlaičius, vienišas mamas, specialių poreikių turinčius vaikus. Šiemet ši akcija vyks jau šeštą kartą, tad tikrai patyrėme, kokia ji reikalinga, kokia ji tiesiog būtina.

Maltiečiai yra įkūrę 14 vaikų dienos centrų, kuriuos lanko vaikai iš socialines ir materialines problemas patiriančių šeimų. Čia po pamokų jie gauna nemokamą maitinimą, su pedagogais atlieka namų užduotis, yra ugdomi ir mokomi paprasčiausių įgūdžių, kurių stokoja šeimose.

„Mes labai laukiame akcijos „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“, nes tikimės papildyti mokyklinių priemonių atsargas, – pasakoja Kartenos, Kretingos r., maltiečių vaikų dienos centro socialinė pedagogė Vida. – Šiuo metu beturime vos kelis pirmokams skirtus sąsiuvinius, o reikės ir piešimo priemonių, ir spalvoto popieriaus, ir viso kito. Pernai gavę kelis spalvingus, pilnus rašiklių ir pieštukų penalus, taip nudžiuginome vaikus, kad viena mergaitė net apsiverkė – jai niekad tokio mergaitiško neteko turėti, vis senais broliukų paliktais tenkindavosi.“

Vaikai mokomi atsakingai naudotis, tausoti ir dalintis

Kartenos maltiečių vaikų dienos centrą lanko 32 vaikai ir jie jau žino, kur sudėti kanceliariniai reikmenys, tad atsakingai pasiima, ko prireikus.

BNS nuotr.

Iš pašalpų gyvenančių tėvų namuose vaikai mato visai kitą gyvenimo būdą – gavau ir išleidau, o vėliau lieka tik pikti priekaištai valdžiai. Maltiečių centrų auklėtiniai mokomi atsakingai naudotis, tausoti ir mokėti dalintis.

Maltiečių vaikų dienos centrus lanko apie 350 vaikų iš daugiau kaip 220 šeimų, iš kurių nemaža dalis priskiriamos socialinės rizikos grupei. Vadinasi, mokytojoms tenka dirbti ne tik su vaikais, bet ir su jų tėvais. Didžiausiais laimėjimais mokytojos vadina tuos atvejus, kai po ilgų pokalbių, po nuolatinių lankymų, pavyksta taip paveikti tėvus, kad jie ima keistis ir šeima yra išbraukiama iš „juodojo“ sąrašo.

Tokios sėkmės istorijos ir gerųjų pasikeitimų poreikis skatina maltiečius kurti naujus vaikų dienos centrus. Šiemet duris atvėrė dar du. Vienas jų Vyžuonose, Utenos rajone, kur papildomai sukurta ir erdvė jaunimui.

Kitas – Klaipėdoje, tai ypatingas centras ypatingiems vaikams. „Jį lanko negalią ir specialiųjų poreikių turintys vaikai, kurių šeimos nesugeba išmokyti jų netgi elementariausių socialinių įgūdžių, nes tėvai patys jų paprasčiausiai neturi“, – pasakoja centro vadovė Loreta. Išskirtinis Klaipėdos maltiečių vaikų dienos centro bruožas, kad jame dirba maltietės kaniterapeutės su specialiai apmokytais terapiniais šunimis.

Maltiečiai kviečia dalyvauti vaikų paramos akcijoje „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“ ir prisidėti lėšomis bei mokyklinėmis priemonėmis, kad vaikų svajonės galėtų užaugti. Vaikų maitinimui paaukoti galite per portalą aukok.lt ar SMS žinute numeriu 1405, įrašius tekstą 1313. Aukos kaina 2 eurai. Didesnę sumą galite pervesti į Maltos ordino pagalbos tarnybos a. s. LT29 4010 0510 0399 2200.  

Visą rugpjūčio mėnesį norintys paaukoti mokyklinių priemonių ir sportinės aprangos vaikams gali savo įmonėje ar kolektyve pasistatyti dėžę ir rinkti jas. Dėl informacijos krieptis į Rasą Stukienę tel. 8 613 17 949.

Plačiau apie projektą – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt