Lietuvoje

2012.07.12 14:11

A. Anušauskas: žinant Baltarusijos KGB metodus, jų skelbiama informacija pasitikėti negalima

ELTA2012.07.12 14:11

Per specialią operaciją Baltarusijos KGB pareigūnai sulaikė Baltarusijos pilietį, turėjusių įkalčių, įrodančių bendradarbiavimą su Lietuvos karine žvalgyba. Tuo pačiu metu dėl slaptos informacijos perdavimo užsienio žvalgybai buvo sulaikyti ir asmenys, su kuriais sulaikytasis palaikė agentūrinius ryšius.    

Baltarusijos KGB paskelbta informacija apie Baltarusijoje sulaikytus šios šalies piliečius, kurie neva šnipinėjo Lietuvai, pratęsia neigiamos informacijos iš šios šalies apie Lietuvą srautą, suaktyvėjusį pastaruoju metu, ir nėra patikima, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas.

„Stengiamasi paminėti Lietuvos vardą, o tai visiškai atitinka tas neigiamas informacijas apie Lietuvą, kurios pliūptelėjo pastaraisiais mėnesiais Baltarusijos oficialiose žiniasklaidos priemonėse. Ypač tai susiję su Lietuvos naryste NATO, su kariniais mokymais, kurie buvo vykdomi Lietuvos teritorijoje“, – naujienų agentūrai ELTA teigė A. Anušauskas.

Jis pažymėjo, kad didelių įtarimų kelia faktas, jog Baltarusijos piliečiai neva patys prisipažino.

„Informacija yra iš Baltarusijos KGB. Ši informacija, kurioje dar nurodyta, kad tie piliečiai prisipažino, mano galva, yra labai abejotina, kadangi mums žinomi Baltarusijos KGB veiklos metodai, kurie buvo taikomi prieš opoziciją“, – kalbėjo NSGK pirmininkas.

A. Anušauskas taip pat prisiminė ir Alesio Beleckio istoriją. Jis svarstė, kad galbūt taip Baltarusija reaguoja į po to vis dažniau atmetamus teisinės pagalbos prašymus iš šios šalies.

„Negaliu nepaminėti, kad toks Lietuvos vardo minėjimas gali būti reakcija į tai, kad Lietuva po pamokančios A. Beliackio istorijos daugiau kaip šimtą kartų atmetė Baltarusijos teisinės pagalbos prašymus, kuriuose buvo jaučiami politiniai motyvai“, – pabrėžė NSGK pirmininkas.

KGB skelbia pagavusi įtariamus Lietuvos šnipus

Ketvirtadienį per specialią operaciją Baltarusijos KGB pareigūnai sulaikė Baltarusijos pilietį, turėjusių įkalčių, įrodančių bendradarbiavimą su Lietuvos karine žvalgyba. Tuo pačiu metu dėl slaptos informacijos perdavimo užsienio žvalgybai buvo sulaikyti ir asmenys, su kuriais sulaikytasis palaikė agentūrinius ryšius.

Apie Baltarusijos piliečius, šnipinėjusius Lietuvos specialiosioms tarnyboms, „Interfax-Zapad“ suteikė Baltarusijos KGB ryšių su visuomene skyrius, rašo Delfi.

Kaip skelbia Baltarusijos pareigūnai, per specialią operatyvinę operaciją buvo paimti „elektroniniai prietaisai, kiti daiktai ir duomenys, įrodantys, jog buvo šnipinėjama, siekiant gauti slaptos karinės informacijos, taip pat informacijos apie Rusijos-Baltarusijos sąjunginės valstybės saugumo sistemą“.

Be to, kaip patvirtino KGB atstovai spaudai, turima įrodymų, jog buvo vykdomos slaptos operacijos, kurių metu elektroniniais prietaisais buvo renkama slapta informacija ir perduodama užsieniui.

„Bendradarbiavimo su Lietuvos specialiosiomis tarnybomis faktas įrodytas tyrimo metu surinktais įkalčiais ir įrodymais, taip pat pačių kaltinamųjų prisipažinimais“, – teigia atstovai.

Anot specialistų, „surinkta ir perdavimui Lietuvos specialiosioms tarnyboms parengta informacija susijusi su Baltarusijos Respublikos valstybinėmis paslaptimis“.

„Tik laiku įsikišus Baltarusijos nacionalinio saugumo komiteto pareigūnams pavyko į dienos šviesą iškelti užsienio šalies žvalgybos planus, perimti kontrolę į savo rankas ir apsaugoti Baltarusijos Respublikos gynybos pajėgumą ir saugumą nuo didelės žalos“, – teigia atstovai spaudai.

Baltarusijos KGB taip pat skelbia, jog iškelta baudžiamoji byla pagal Baltarusijos baudžiamojo kodekso 356 straipsnį – valstybės išdavimas. Už tokį nusikaltimą numatoma laisvės atėmimo bausmė nuo 7 iki 15 metų.        

KAM: situacijos nekomentuosime

„Karinė žvalgyba ar kontržvalgyba nekomentuoja žvalgybinių ar kontržvalgybinių operacijų, tačiau atkreipia dėmesį, kad Baltarusijos KGB praneša, jog sulaikė savo šalies piliečius. Mūsų tarnybos kariai ir tarnautojai toliau dirba kasdieninį savo darbą“, – sakė Antrojo operatyvinių tyrimų departamento direktorius pulkininkas Juozas Kačergius.

Lietuvos užsienio ministerija vadina neatitinkančiais tikrovės šiandien Baltarusijos KGB išplatintą pranešimą. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.