Lietuvoje

2018.08.01 16:34

Tiriant D. Bugavičiaus nužudymą sulaikyti du įtariamieji

15min.lt 2018.08.01 16:34

Policija skelbia sučiupusi 2015 metais nušauto Deimanto Bugavičiaus žudikus. Su „Agurkinių“ grupuote siejamas D. Bugavičius buvo nužudytas 2015 m. lapkričio 6 d. apie 23 val. 55 min.

1988 m. gimęs vaikinas buvo nušautas Kaune, Šėtos g., prie 5-ojo namo, sėdėdamas savo automobilyje „Mercedes Benz“.

Kaip rašoma Policijos departamento pranešime spaudai, ikiteisminio tyrimo surinktais duomenimis, asmenys, dalyvavę padarant šį nusikaltimą, į įvykio vietą atvyko ir iš įvykio vietos pasišalino automobiliu „Renault Megane“.

2015-11-07 apie 00.15 val., prie namo Vėtrungės g. 3, Kaune, minėtas automobilis įtariamųjų buvo padegtas.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkus pakankamai duomenų dėl šių nusikaltimų padarymo Lietuvos Respublikos Generalinė prokuratūra sausio 9 d. dviem užsienio šalies piliečiams išdavė Europos arešto orderius.

Įtariamieji buvo sulaikyti ir pagal Europos arešto orderius išduoti Lietuvos Respublikai.

2018 metų vasarį įtariamiesiems Vilniaus miesto apylinkės teisme buvo paskirtos griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimai.

Vėliau suėmimo terminas Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjų nutartimis buvo pratęstas dar 3 mėnesiams. Suimti asmenys užsienio šalies teisėsaugai yra žinomi, vienas iš asmenų buvo teistas du kartus.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai kartu su Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorais atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 str. 2 d. 7 p. (nužudymas kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu), 253 str. 1 d. (neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis) ir 187 str. 2 d. (turto sugadinimas ar sunaikinimas).

Įtariamiesiems gali grėsti Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse numatyta bausmė – laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Kova su organizuotu nusikalstamumu yra viena iš prioritetinių pareigūnų, Lietuvos policijos ir prokuratūros, veiklos sričių, kuriai yra skiriamas ypatingas dėmesys.

Toliau atliekami aktyvūs ikiteisminio tyrimo veiksmai, neatmetama, kad įtariamųjų ratas gali plėstis.