Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.01 12:29

Prasideda antrasis priėmimo į Vilniaus mokyklas etapas

LRT.lt 2018.08.01 12:29

Šią savaitę sostinėje prasideda antrasis priėmimo į mokyklas etapas, kai bus galima teikti prašymus į likusias laisvas vietas sostinės mokyklose. Vilniečiai tėvai, kurie neturėjo galimybių pateikti prašymą iki gegužės 31 d., galės tai padaryti rugpjūčio 1–19 d., rašoma savivaldybės pranešime. Vietas bus galima rinktis iš visame mieste likusių laisvų ugdymosi vietų. Prašymai teikiami internetu svietimas.vilnius.lt  

Prašymus elektroniniu būdu gali pateikti būsimųjų pirmokų tėvai, moksleivių, keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijas į gimnazijas, taip pat atvykusiųjų gyventi į sostinę tėvai.

Mokyklose priėmimo komisijų posėdžiai vyks rugpjūčio 20–21 d. Jų metu mokyklos per e. sistemą pakvies vaikus mokytis į pasirinktas mokyklas. Tėvų prašoma atidžiai sekti informaciją ir gautus kvietimus patvirtinti rugpjūčio 23–27 d. 

Jei rugpjūčio 28 d. sistemoje bus nepatvirtinusių gautus kvietimus, e. sistema automatiškai patvirtins tą mokyklą, kuri prašyme yra nurodyta aukštesnėje pozicijoje ir kuri buvo išsiuntusi kvietimą mokytis.

Sutartis su ugdymosi įstaigomis reiktų pasirašyti kuo greičiau, vėliausiai iki rugpjūčio 31 d.

Primename, kad į mokyklas, kurios nėra pavaldžios savivaldybei, prašymus reikia teikti ne per elektroninę registravimo sistemą, o pagal tų mokyklų priėmimo tvarkas, patvirtintas direktorių įsakymais.

Šiemet į sostinės mokyklas jau priimta mokytis daugiau kaip 11 tūkst. mokinių. Antrajame priėmimo etape yra likę apie 400 laisvų vietų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi