Lietuvoje

2013.07.24 15:22

Gauti pasą – misija nebeįmanoma: gyventojai liko be asmens dokumentų

Ugnė Karaliūnaitė, DELFI.lt2013.07.24 15:22

Trečiadienį Lietuvoje užstrigo pasų išdavimo sistema. Visoje Lietuvoje neišduodami pasai asmenims, kurie juos pasikeisti norėjo per vieną dieną. Dėl techninių kliūčių lėčiau išduodami ir ilgiau gaminti asmens dokumentai.

Trečiadienį Lietuvoje užstrigo pasų išdavimo sistema. Visoje Lietuvoje neišduodami pasai asmenims, kurie juos pasikeisti norėjo per vieną dieną. Dėl techninių kliūčių lėčiau išduodami ir ilgiau gaminti asmens dokumentai.

Vilnietė Jūratė antradienį skubos tvarka užsisakė pasą. Trečiadienį apie pietus, atvykusi į Naugarduko g. sužinojo, kad jai asmens dokumentas išduotas nebus.

„Turiu išvykti į Rusiją, todėl reikia vizos. Antradienį anksti ryte nuvykau užsisakyti naujo paso, nes senojo galiojimo laiko neužtenka. Man buvo nurodyta, kad šiandien (trečiadienį – DELFI) 12.30 turiu atvykti atsiimti paso“, – pasakojo pašnekovė.

Pasak Jūratės, sugrįžusi į migracijos valdybą ji sužinojo, kad naujo paso dar nėra ir reikia laukti.

„Pralaukiau iki 1 val., tada man darbuotoja pranešė, kad ji negali pasakyti, kada pasai bus atvežti. Bet net jei pasas dabar ir atvažiuotų, man jo negalėtų atiduoti, nes jie nėra aktyvūs. Aktyvuoti galimybės nėra, nes visa sistema užlūžusi“, – istorija dalijosi pašnekovė.

Jūratė pasakojo, kad sostinėje esančioje migracijos valdyboje ji sutiko ir daugiau asmenų, kurie bandė keistis pasus skubos tvarka dėl laukiančių kelionių, tačiau taip pat liko be dokumentų.

Sistema stringa visoje Lietuvoje

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viešųjų ryšių poskyrio specialistas Tomas Bražėnas patvirtino, kad keblumų su pasų išdavimų yra.

„Visoje Lietuvoje problemos yra su dokumentų išrašymo sistema. Dėl to yra šiek tiek stringantis dokumentų išdavimas, – sakė jis. – Dokumentai yra išduodami, bet viskas yra fiksuojama mobilia įranga ir tai ilgiau užtrunka.“

T. Bražėnas taip pat patvirtino, kad gyventojai, užsisakę pasus skubos tvarka (per vieną dieną), negali jų gauti, nes neveikia aktyvavimo sistema.

„Paso žmogui į rankas negali duoti, kol jis neaktyvuotas“, – pridėjo policijos komisariato atstovas.

T. Bražėnas teigė, kad techniniai darbuotojai stengiasi kuo greičiau išspręsti problemas, o pasų laukiantiems gyventojams siūloma naujausios informacijos klausti telefonu.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius