Lietuvoje

2018.07.31 18:32

I. Degutienė: daugiau nedalyvausiu Seimo rinkimuose

15min.lt2018.07.31 18:32

Nuo 1996-ųjų į Seimą renkama konservatorė Irena Degutienė sako baigsianti politinę karjerą – 2020 metais vyksiančiuose rinkimuose, kaip kandidatė, ji žada nedalyvauti.

„Aš sau esu jau pasakiusi, kad daugiau nedalyvausiu Seimo rinkimuose. Mano šita paskutinė kadencija, aš tvirtai apsisprendžiau [...]. Kaip tik viena kadencija bus praėjus su jaunaisiais kolegomis. Tą, ką aš žinau, aš perduodu, kalbu, išreiškiu savo poziciją, savo nuomonę“, – pirmadienį „Lietuvos ryto“ televizijai sakė parlamentarė, pridūrusi, kad palikusi Seimą, daugiau laiko praleis su šeima, keliaus.

Šių metų kovą paaiškėjo, kad I. Degutienei, dėl tuomet dar parlamentaro mandato neturėjusio dabartinio frakcijos kolegos Lauryno Kasčiūno, teko lankytis Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) ir liudyti liberalų politinės korupcijos byloje. Pareigūnai įtarė, kad konservatorius už paramą su juo susijusiai asociacijai iš „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurliansko gavo užduotį įtikinti ilgametę Biudžeto ir finansų komiteto narė I. Degutienę balsuoti už liberalo Šarūno Gustainio pataisą dėl vartojimo kreditų. Tuomet į apklausą buvo iškviesta I. Degutienė.

Politikė „Lietuvos ryto“ dienraščiui tvirtino kol kas negalinti atskleisti apklausos detalių, tačiau pripažino, kad į STT jai teko eiti dėl L. Kasčiūno: „Jis netiesiogiai prašė paramos Š. Gustainio teiktai pataisai, bet aš atsakiau, kad nesuktų galvos – niekam netarnavau ir netarnausiu.“ I. Degutienė neslėpė tada konservatorių įspėjusi, kad būtų atsargus: „Sakiau jam, kad susideda ne su tais.“

I. Degutienė, kaip tuometinės Tėvynės sąjungos kandidatė, į Seimą pateko 1996-aisiais. Prieš tai konservatorė dirbo Sveikatos apsaugos ministerijoje.

Šiuo metu I. Degutienė yra Seimo pirmininko pavaduotoja, Sveikatos reikalų komiteto narė, Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos pirmininkė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos, kuriai ir priklauso, pirmoji seniūno, Gabrieliaus Landsbergio, pavaduotoja. 2016 metais į Seimą I. Degutienė pateko pagal partijos sąrašą, kuriame buvo reitinguota antruoju numeriu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt