Lietuvoje

2018.07.31 20:30

Istorijos mokytojas: reikia mokyti vaikus tinkamai naudoti išmaniuosius telefonus, ne juos drausti

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.31 20:30

„Koks skirtumas, ar mokinys atras atsakymą istorijos vadovėlyje, ar pasinaudodamas išmaniuoju telefonu? Reikia mokyti vaikus atrinkti informacijos šaltinius, nes dažnai apsiribojame ėjimu į informacinę sistemą, pirmąją paieškos poziciją priimame kaip teisingą atsakymą“, – LRT TELEVIZIJAI kalba istorijos mokytojas Mindaugas Nefas, reaguodamas į Prancūzijos parlamento iniciatyvą uždrausti mokyklose naudotis išmaniaisiais įrenginiais.

Prancūzų moksleiviai nuo rugsėjį prasidėsiančių naujų mokslo metų turės palikti savo išmaniuosius telefonus namie arba laikyti juos išjungtus, nes pirmadienį šalies parlamentas uždraudė mokyklose naudotis išmaniaisiais įrenginiais.

Tokią naujovę mokytojas M. Nefas vertina neigiamai: „Nes dabartinė Lietuvos valdžia mėgsta pasiremti įvairiais užsienio šalių draudimų pavyzdžiais. Tad klausimas, ar nepaseks prancūzų pavyzdžiu.“

Pasak mokytojo, jei vertintume visą įstatymų leidybą, tikrai yra dalykų, kuriuos reikia reglamentuoti aukščiausiai politinei valdžiai, tačiau yra ir tokių, į kuriuos kištis nederėtų. M. Nefo teigimu, išmaniųjų telefonų naudojimas yra būtent toks dalykas, kurio reglamentuoti nereikėtų – tai tarsi moksleivių marškinėlių spalvos reglamentavimas.

„Sudaromas įspūdis, kad mobilieji telefonai gali būti didelė kliūtis mokymosi procese, o taip, be abejonės, nėra. Neįsivaizduokime, kad mokiniai turi būti visiškai kitokie nei kiti visuomenės nariai. Šiuolaikinėje visuomenėje išmanusis telefonas yra tapęs norma, naudojame vis daugiau išmaniųjų technologijų funkcijų. O mokiniai tarsi neturėtų jų naudoti (...)

Iš vienos pusės, manau, kad bėda egzistuoja, mes kol kas nemokame kultūringai jais naudotis. (...) Tačiau turime eiti šiek tiek sudėtingesniu keliu, mokyti vaikus naudoti išmaniąsias technologijas ir keisti bendrąsias ugdymo programas“, – sako M. Nefas.

Plačiau apie tai – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.