Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.31 11:31

S. Skvernelis: konservatorių reklama Kaune – pigus melas

ELTA 2018.07.31 11:31

Premjeras Saulius Skvernelis pigiu melu pavadino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos reklamą Kaune, kurioje klausiama, kodėl premjeras nemyli kauniečių.

„Jeigu jie turi pinigų skleisti melagingas žinias – tai jų reikalas. Aš nereaguoju visiškai“, – antradienį žurnalistams sakė premjeras.

Paklaustas, ar neketina kreiptis dėl, pasak jo, melagingos informacijos, premjeras parėžė, kad to daryti nesiruošia.

„O kam? Tai yra už jų pinigus (konservatorių. – ELTA) pakabintas melas. Jei tai yra turtinga partija, kaip ir pirmininkas milijonierius (Gabrielius Landsbergis. – ELTA), ir partija didelę dotaciją gauna – tai gali kabinti. (...) Tai nieko naujo. Jie skleidžia melą“,– apibendrino S. Skvernelis.

Kaune, ant Taikos prospekte esančio daugiabučio pakabintame stende, klausiama, kodėl Saulius Skvernelis, nusprendęs deginti šiukšles laikinojoje sostinėje, nemyli kauniečių.

„Valdžia nusprendė: Kaune degins vilniečių šiukšles! Kodėl Saulius Skvernelis nemyli kauniečių?“, – rašoma stende. Stendo apačioje yra prierašas, kad politinė reklama apmokėta iš einamosios konservatorių sąskaitos.

Paviešinti taikos sutartį su „Danpower“ nemato problemos

S. Skvernelis sakė nematąs kliūčių paviešinti taikos sutartį su „Danpower“, bet neužtikrina, kad tai atitiktų įstatymus.

„Jeigu tai atitinka įstatymus – nematau jokios problemos. Pačiai sutarčiai buvo pritarta viešai vyriausybės posėdyje“, – apie tai, kad konservatoriai prašo, jog būtų paviešinta taikos sutartis su „Danpower“, sakė ministras pirmininkas.

ELTA primena, kad Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į ministrą pirmininką S. Skvernelį, prašydama paviešinti vyriausybės taikos sutartį su Vokietijos bendrove „Danpower GmbH“ ir Vokietijos bei Lietuvos verslininkų kontroliuojama UAB „Danpower Baltic“.

Viešojoje erdvėje keliami klausimai ir abejonės, ar pagrįstai vyriausybė atsisakė savo ankstesnių pozicijų ginče su verslu, ar sutartis atitinka viešąjį interesą, ar visuomenei pateikiama visapusiška ir tiksli informacija apie pasiektus susitarimus su verslininkais?

Pasak konservatorės, taip pat visuomenei esą nėra tinkamai paaiškinta, kokį poveikį taikos sutartis turės energijos kainoms, pavyzdžiui, ar nepadidins elektros kainų vartotojams.

Parlamentarė pažymi, kad daugelis vyriausybės sprendimų ir nutarimų yra vieši, tuo tarpu ši su viešuoju interesu susijusi sutartis nėra prieinama visuomenei.

Taikos sutartis buvo patvirtinta dar gegužės 7 d. vyriausybės posėdyje.

Šia sutartimi vyriausybė skyrė skatinamąjį elektros supirkimo tarifą bendrovės „Danpower Baltic“ elektrinei Kaune, pagal kurį, kaip matyti iš viešumoje pateiktos informacijos, įmonei galėtų atitekti 18–25 mln. eurų mokesčių mokėtojų lėšų per 12 metų (apie 1,5 mln. eurų kasmet), mainais į verslininkų įsipareigojimą atsiimti visus ieškinius Lietuvos teismuose ir tarptautiniuose arbitražuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi