Lietuvoje

2018.07.31 15:43

Valdovų rūmuose apdovanoti geriausi šalies abiturientai

LRT.lt 2018.07.31 15:43

Antradienį geriausiems šalies abiturientams įteikti apdovanojimai. Padėkas iš premjero Sauliaus Skvernelio bei švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės rankų gavo daugiausia šimto balų įvertinimų brandos egzaminuose surinkę dvyliktokai.

Valdomų rūmuose vykusios ceremonijos metu apdovanoti sėkmingiausiai valstybinius brandos egzaminus išklaikę abiturientai, tarptautinio bakalaureato ir profesinio mokymo įstaigų absolventai.

Lyginant su praėjusiaisiais metai, šimto balų įvertinimus gavusių abiturientų skaičius šoktelėjo: 2017 metais – 1733 mokiniai gavo 2321 šimto balų įvertinimą, šiemet net 1933 mokiniai iš viso gavo 2424 šimtukus.

Labiausiai sėkmė nusišypsojo Vilniaus Gabijos gimnazijos abiturientei Rūtai Leiputei, gavusiai 5 šimtukus. 289 abiturientai gavo po 2 šimto balo įvertinimus, 17 mokinių – po keturis šimtukus ir 76 mokiniai gavo po tris šimto balų įvertinimus.

„Šimtukai vainikuoja ilgametį darbą ir gebėjimą siekti ambicingų tikslų. Džiaugiuosi galėdama pasveikinti ne tik šimtukininkus, bet ir jų mokytojus ir tėvus, kurie neabejotinai prisidėjo prie abiturientų pasiekimų. Linkiu, kad puikūs egzaminų rezultatai tiestų kelią į sėkmingą ateitį, – sako švietimo ir mokslo ministrė. – Šimtukai randasi visur, kur yra gabių, motyvuotų, darbščių jaunų žmonių – rezultatai rodo, kad jų yra visoje Lietuvoje.“

Į pagerbimo ceremoniją Valdovų rūmuose pakviesti 10 geriausiai profesinio mokymo kvalifikacijos egzaminus išlaikiusių profesinio mokymo įstaigų absolventų (kurių brandos egzaminų rezultatai taip pat geri), 4 tarptautinio bakalaureato programą geriausiai baigusieji abiturientai ir 108 mokiniai, iš trijų ar daugiau valstybinių brandos egzaminų gavę šimto balų įvertinimus. Abiturientai, gavę vieną ar du šimto balų įvertinimus, pagerbiami savo savivaldybėse.