Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.30 16:35

Lietuvos ir Portugalijos gynybos ministrai Šiauliuose aptarė NATO atgrasymo priemones

Šiauliuose Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje su misiją vykdančiais portugalų kariais susitiko Lietuvoje viešintis Portugalijos gynybos ministras. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis teigia, kad portugalų kariams ši oro policijos misija ypač intensyvi.

„Labai vertiname Portugalijos indėlį ir paramą stiprinant rytines NATO sienas, Baltijos regiono ir Lietuvos saugumą išaugus įtampai po Rusijos agresijos prieš Ukrainą“,  –  sakė krašto apsaugos ministras.

Anot R. Karoblio, šis vizitas – neatsitiktinis, jis susijęs su kaip niekad tampriais dvišaliais ryšiais tarp Lietuvos ir Portugalijos karinių pajėgų.

„Portugalijos sprendimas atsiųsti į Lietuvą savo rotacines pajėgas yra istoriškai ryškiausias šalių karinio bendradarbiavimo pavyzdys. Portugalijos kariai  čia treniruodamiesi kartu su Lietuvos kariais demonstruoja NATO šalių vienybę ir pasirengimą  kartu spręsti  aljansui kylančius saugumo iššūkius bei  kartu kovoti su išorės grėsmėmis“, – rašoma Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime žiniasklaidai.

A. Gedrimo (KAM) nuotr.

Portugalijos ministras J. Azeredo Lopes pasidžiaugė Lietuvos ir Portugalijos karių bendradarbiavimu bei padėkojo už puikias Portugalijos kariams sudarytas sąlygas treniruotis.

„NATO susitikime priimti svarbūs sprendimai, kuriuos stengsimės įgyvendinti. Lietuva ir kitos Baltijos šalys bus saugomos, bus tęsiamos saugumo priemonės sausumoje, ore ir jūroje. Taip pat sutarėme dėl visiško bendradarbiavimo bei prioritetų išgryninimo, užtikrinant ir transatlantinį saugumą“, – sakė Portugalijos gynybos ministras.

Susitikime ministrai apsikeitė nuomonėmis apie nesenai įvykusio NATO viršūnių susitikimo rezultatus. Taip pat ministrai aptarė Europos Sąjungos (ES) karinių pajėgumų vystymą, ES nuolatinį struktūrizuotą bendradarbiavimą (angl.  PESCO).  Krašto apsaugos ministras pakvietė Portugaliją prisijungti prie Lietuvos vadovaujamo PESCO „Greito reagavimo kibernetinių komandų“ projekto.     

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis,  kaip tolesnio dvišalio karinio bendradarbiavimo plėtros galimybę, pasiūlė  Portugalijai  apsvarstyti galimybes prisijungti ir prie Vilniuje veikiančio  NATO energetinio saugumo kompetencijos centro.

Lietuvoje dislokuota apie 150 Portugalijos karių – dalis jų įsikūrę Klaipėdos Butigeidžio dragūnų bataliono kareivinėse ir kartu su mūsų kariais treniruojasi kaip atgrasyti ir atremti galimą priešo puolimą. Kita dalis portugalų karių dislokuota Šiauliuose, kur atlieka oro policijos misiją Baltijos šalių oro erdvėje. Portugalams ji jau ketvirtoji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi