Lietuvoje

2018.07.29 16:51

Tradiciniu bėgimu paminėtos Medininkų žudynių metinės

Minint 27-ąsias Medininkų žudynių metines, surengtas tradicinis estafetinis bėgimas „Medininkai–Vilnius“.

Bėgikai startavo vidurdienį prie memorialo Medininkuose, o finišavo prie Vilniaus Antakalnio kapinių, kuriose ilsisi Medininkų žudynių aukos.

„Buvom nusiteikę nugalėti, trejus metus iš eilės tą padarėm. Iš pradžių nustebom, o po to apsidžiaugėm, kad atsirado konkurencija ir prieš paskutinį etapą atsilikinėjom apie 20 sekundžių.

Džiaugiamės, kad komandinėmis pastangomis pavyko laimėti ir ketverius metus iš eilės pavyko tapti geriausia Medininkų bėgimo komanda. Karštis? Tai viena iš renginio grožybių, visiems jis vienodas, esame pripratę. Visiems jis koreguoja rezultatus, bet džiaugiamės, kad visi įveikėm, niekam neįvyko jokių nelaimių“, – sakė komandos nugalėtojos narys Egidijus Adomkaitis.

1991-ųjų liepos 31-ąją Medininkų pasienio poste, prie sienos su Baltarusija, sovietų omonininkai nužudė septynis poste budėjusius Lietuvos pareigūnus.

Vienintelio sunkiai sužeisto muitinės pareigūno Tomo Šerno gyvybę medikams pavyko išgelbėti.

Dėl Medininkų žudynių nuteistas buvęs Sovietų Sąjungos OMON milicininkas Konstantinas Michailovas, taip pat už akių – buvę omonininkai Andrejus Laktionovas, Česlavas Mlynikas ir Aleksandras Ryžovas.