Lietuvoje

2018.07.27 15:21

Ministras pasmerkė išpuolį prieš ekvadorietį Vilniuje

LRT.lt 2018.07.27 15:21

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius teigia, kad praėjusią savaitę sostinėje įvykęs incidentas, kuomet dėl neapykantos kitataučiams buvo sumuštas Ekvadoro pilietis, nedaro garbės mūsų šaliai, rašoma pranešime spaudai.

„Smerkiu šį ksenofobinį nusikaltimą, kuomet iš žmogaus tyčiojamasi, jis užpuolamas dėl jo tautybės. Visi mes mylime Lietuvą, tačiau reikia rimtai pasvarstyti, kas yra didesnis patriotas: ar į mūsų šalį atvykęs ir čia sąžiningai dirbantis ir mokesčius mokantis užsienietis, ar tas, kuris gyvena iš socialinių pašalpų, daro nusikaltimus, patenka į pataisos įstaigas ir už jo išlaikymą turi mokėti valstybė“, – sako teisingumo ministras E. Jankevičius.

Ministras taip pat atkreipė dėmesį, kad Lietuva gerbia žmogaus teises ir joje gyvenančių žmonių niekada neskirstė pagal tautybę. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad Baudžiamajame kodekse yra numatyta atsakomybė už kurstymą prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę.

„Tikiuosi, kad šis nusikaltimas bus operatyviai ištirtas, o kaltiesiems bus skirta teisinga bausmė“, – teigia ministras.