Lietuvoje

2018.07.27 14:14

Marijampolėje geriamasis vanduo – su naftos kvapu: rekomenduoja negerti

LRT.lt2018.07.27 14:14

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko Marijampolės miesto geriamojo vandens tyrimus jusliniams rodikliams nustatyti, teigiama pranešime spaudai. Tyrimų protokoluose nurodoma, kad viename mėginyje jaučiamas pašalinis kvapas, primenantis naftos produktus, kituose keturiuose mėginiuose jaučiamas silpnas nemalonus kvapas, – geriamojo vandens tyrimų rezultatai neatitinka Lietuvos higienos normos „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ reikalavimų.

Atsižvelgiant į tai, kad geriamajame vandenyje vis dar išlieka nebūdingas jam kvapas, atliekami papildomi tyrimai, informuosime gavę jų rezultatus. Gyventojams rekomenduojama kol kas tokio vandens negerti ir nenaudoti maisto ruošai.

NVSC Marijampolės departamento duomenimis, dėl susiklosčiusios padėties penktadienį vyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

Marijampolės savivaldybės ekstremalių situacijų komisija konstatavo, kad Marijampolėje viešai vartotojams tiekiamas geriamasis vanduo pagal leistinas normas nekelia žmonių sveikatai pavojaus, bet vis dar yra nepakankamos kokybės. Tie vartotojai, kurie nejaučia neįprasto vandens kvapo ir skonio, gali jį vartoti kaip įprastai, o tie, kurie vis dar jaučia silpną neįprastą kvapą ir skonį, turėtų nuo jo susilaikyti.

VMVT specialistų nuomone, neįprastas vandens kvapas gali turėti įtakos ruošiamo maisto kokybei, todėl rekomenduoja tokio vandens negerti ir nenaudoti maistui gaminti. Ekspertų vertinimu, didelė tikimybė, kad pašalinis kvapas susilpnės arba visai išnyks nuleidus kuo didesnį vandens kiekį.

Marijampolės VMVT specialistai nuolat stebi miestui tiekiamo geriamojo vandens saugą ir kokybę, kitą savaitę bus vėl atlikti papildomi tyrimai. Tyrimų rezultatai ir vykdomi darbai nuolat pristatomi Marijampolės savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijai.

Nepatenkintiems vandens kokybe gyventojams siūloma geriamojo vandens prisipildyti į fasuotas talpas iš vandens kolonėlių, esančių S. Daukanto/Donelaičio g. sankirtoje ir Partizanų/Šaulių g. sankirtoje, kur vanduo pumpuojamas tiesiai iš giluminių gręžinių.

Gyventojai, kurie jaučia nebūdingus vandens pokyčius, prašoma informuoti įmonę UAB „Sūduvos vandenys“ tel.: (8 343)  91 052, 91  941, mob. 8 612  91 052.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.