Lietuvoje

2018.07.27 10:48

Tarp konservatorių skyrių keliamų kandidatų prezidento rinkimuose – G. Nausėda, I. Šimonytė, A. Kubilius

ELTA 2018.07.27 10:48

Tarp konservatorių partijos skyrių keliamų asmenų dalyvauti 2019 m. prezidento rinkimuose yra Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė, Andrius Kubilius, Vygaudas Ušackas ir Žygimantas Pavilionis, teigia konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis. 

Politikas „Žinių radijui“ sakė, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratų (TS-LKD) partijos skyrių iškeltų kandidatų sąrašas gali būti labai ilgas. Anot jo, tik spalio mėnesį bus galima susidaryti konkretesnį vaizdą.

LRT.lt kalbintas G. Nausėda sakė, kad dėkoja konservatoriams už pasitikėjimą, bet jeigu kandidatuotų, tai darytų tik kaip nepriklausomas kandidatas.

G. Landsbergis pabrėžė, TS-LKD skyriai gali kelti nebūtinai partijai priklausančius kandidatus. 

„Tai yra demokratiškas procesas, kurio metu žmonės gali laisvai, diskutuodami, apsisprendę kelti tiek partietį, tiek ir nepriklausomą kandidatą“, – aiškino politikas.

Konservatorius taip pat pažymėjo, kad skyrių iškeltiems asmenims bus sudaryta galimybė patiems išsibraukti iš sąrašo. G. Landsbergis davė suprasti, kad A. Kubilius tikriausiai turėtų pasinaudoti šia galimybe.

TS-LKD prieš ateinančius merų bei prezidento rinkimus organizuos pirminius atvirus rinkimus partijoje, kuriuose balsą už norimą konservatorių kandidatą prezidento rinkimuose galės atiduoti ne tik TS-LKD nariai.

Į kandidatų rinkimus bus įtraukti visi Lietuvos žmonės nuo 16 metų. Laimėjęs kandidatas vėliau dalyvaus pagrindiniuose rinkimuose.

G. Landsbergis prognozavo, kad tarp savo balsą pirminiuose rinkimuose pareiškusių partijai nepriklausančių narių turėtų būti mažiau nei balsavusių partiečių.