Lietuvoje

2018.07.27 07:58

Trys kryžiai nušvito gedinčios Graikijos spalvomis

LRT.lt2018.07.27 07:58

Dėl didžiulių gaisrų, nusinešusių daugybę  gyvybių, vilniečiai išreiškė savo paramą apšviesdami paminklą ant Trijų kryžių kalno mėlynai ir baltai.  Iš daugelio sostinės vietų matomi Trys kryžiai taip švies iki liepos 28 d., kol tęsis gedulas.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius išreiškė užuojautą: „Šiaurės Atėnais neretai pavadinamas Vilnius siunčia žinią, kad solidarizuojasi su Graikijos žmonėmis, jų svečiais ir linki stiprybės bei sveikatos nukentėjusiems. Reiškiame gilią užuojautą žuvusiųjų artimiesiems.“

Didžiuliai gaisrai miškuose siautė Pentelio regione, esančiame į šiaurės rytus nuo Atėnų (Mačio ir Rafinos miesteliuose) ir Kinetos regione, esančiame 50 km į vakarus nuo Atėnų. Pasak Graikijos pareigūnų, šie gaisrai didžiausi ir nusinešę daugiausiai aukų šalyje per šį dešimtmetį, ir jau skelbiama, kad tai daugiausiai aukų šiame amžiuje pareikalavę gaisrai Europoje. Ugnis pasiglemžė daugiau kaip 80 žmonių gyvybes, yra daugybė dingusių be žinios, rašoma pranešime žiniasklaidai.

K. Mačiūno nuotr.

Trijų kryžių monumentas vilniečiams visuomet buvo tautinės tapatybės ir pasipriešinimo simbolis. Būdami vieningi su tais, kuriuos palietė didžiulė tragedija, vilniečiai siunčia simbolinę žinią  –  laikykimės drauge.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.