Lietuvoje

2018.07.26 21:46

Parlamentinės išlaidos: per pusę metų Seimo narys gėlėms išleido 800 eurų

Seimo nariai per pusmetį išleido daugiau nei pusę milijono eurų parlamentinėms išlaidoms skirtų pinigų. Kaip įprasta, tūkstančiai mokesčių mokėtojų pinigų keliavo už parlamentarų transporto priemonių eksploatavimą, priežiūrą ir remontą. Šių metų pirmą pusmetį kai kurie Seimo nariai pinigų negailėjo ir gėlėms. Vieni jų pirko už 100, kiti atseikėjo ir 800 eurų.

Dalis parlamentarų pusmečiui skirtas lėšas parlamentinei veiklai ištuštino iki cento. 5251 euras nukeliavo už transporto priežiūrą, suvenyrus, kanceliarines prekes. Seimo nariai pinigų negailėjo ir gėlėms. Lenkų rinkimų akcijos narys Česlavas Olševskis jų nupirko už daugiau nei 800 eurų, jo partijos kolega Jaroslavas Narkevičius atseikėjo 400 eurų. Kiti parlamentarai trumpalaikiam grožiui taip pat leido šimtus eurų.

„Tos lėšos skiriamos, pavyzdžiui, kapinių gėlėms – paskutinį vainiką palikau būtent Boguvo kapinėse, kur palaidoti kareiviai. Taip pat buvo įmonės kažkoks jubiliejus, gimnazijos renginiai“, – sako Seimo narys Č. Olševskis.

Paklaustas, kokias gėles perka dažniausiai, J. Narkevičius atsako mėgstantis rožes: „Buvo jubiliejai, buvo susitikimai, mokyklos uždarymas, paskutinis skambutis, išleistuvės ir taip toliau.“

Jaroslavas Narkevičius, E. Genio/LRT nuotr.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, pats per pusmetį suvenyrams išleidęs beveik 1500 eurų, neskuba kritikuoti parlamentarų.

„Jie patys neužsiaugina gėlių, tad reikia tada jas pirkti. Jie jas dovanoja, tad, manau, toks poreikisyra normalus. Aš apskritai į parlamentines lėšas nežiūrėčiau labai kritiškai, jos tam ir skirtos, kad būtų naudojamos. Ir naudojamos labai tikslingai, jie gi neperka sau tų gėlių, nevalgo tų gėlių galų gale, bet kam nors dovanoja, kam nors suteikia malonumą“, – dėsto V. Pranckietis.

Viktoras Pranckietis, E. Genio/LRT nuotr.

Praėjusį pusmetį parlamentarai netaupė ir suvenyrams. 1500 jiems išleidęs Jonas Varkalys aiškina, kad šiemet buvo daug valstybinių švenčių ir rinkėjams norėjosi nors simbolinių dovanų nuvežti.

„Suvenyrai paprasti, iš Seimo sandėlio paimti: Nepriklausomybės akto kopijos, himnai, rašikliai, tie patys saldainiai. Važiuojame, su vaikais susitinkame mokykloje, darželyje, kaip gi tuščiomis kišenėmis atvažiuosi? O dabar jūs domitės, kodėl tokia suma... Kai aš grįžtu į Plungę, į namus, manęs žmona klausia, kodėl iš atlyginimo dar išleidžiu tiek ir nešu viską ten, dovanoju visiems, kodėl taip yra? Tad aš stoviu tarp dviejų ugnių“, – aiškina Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys J. Varkalys.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Vytautas Bakas 900 eurų išleido taksi paslaugoms ir viešojo transporto bilietams, Mykolas Majauskas net 2000 eurų atseikėjo pašto paslaugoms ir dar tiek pat vizitinių kortelių ir kitos informacijos gamybai. Yra ir du parlamentarai neišleidę nė cento parlamentinių lėšų – tai Gabrielius Landsbergis ir Ingrida Šimonytė.