Lietuvoje

2018.07.26 19:28

Panevėžio VMVT tiria žarnyno infekcijos protrūkį

LRT.lt2018.07.26 19:28

Įtarus, kad ūmia žarnyno infekcija susirgę trys VĮ Šv. Juozapo globos namų (Katedros a. 3, Panevėžys) gyventojai galėjo apsikrėsti nuo maisto, Panevėžio maisto ir veterinarijos tarnybos (Panevėžio VMVT) inspektoriai nedelsiant patikrino šių globos namų maisto tvarkymo skyrių, rašoma pranešime spaudai. 

Patikrinimo metu nustatyta pažeidimų – neplauti kiaušiniai buvo laikomi ne sandėlyje, o po žuvies apdorojimo stalu, šalia gamybinio inventoriaus, taip sudarant galimybes atsirasti kryžminei taršai. Nuo dalies gamybai naudojamų dubenų, pjaustymo lentelių buvo nusitrynęs ženklinimas, ne visi savikontrolės žurnalai pildyti laiku.

Apklausus sunegalavusius gyventojus, paaiškėjo, kad jie visi tomis pačiomis dienomis valgė vištienos patiekalus. Inspektoriai sandėlyje rado užšaldytų viščiukų broilerių filė, iš kurios prieš kelias dienas buvo gaminti pietų patiekalai. Paimtas šių likučių mėginys ištirti dėl salmonelių.

Be vištienos, taip pat atrinkti plovinių nuo darbo paviršių, indų, inventoriaus, darbuotojų rankų ir rūbų mėginiai salmonellai, listerijai monocytogenes, staphyloccocus aureus, E. coli, koliforminėms bakterijoms ištirti.

Globos namų maisto tvarkymo skyriaus veikla laikinai sustabdyta, atsakingiems asmenims nurodyta atlikti gamybos patalpų generalinį valymą ir dezinfekciją, įmonės darbuotojai įpareigoti pakartotinai išklausyti higienos įgūdžių mokymo kursus ir pasitikrinti sveikatą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt