Lietuvoje

2018.07.26 18:00

Popiežiaus vizitui besiruošiantis Kaunas virto statybų aikštele

Popiežiaus Pranciškaus vizitui rudenį besiruošiantis Kaunas virto statybų aikštele. Savivaldybė jau rūpinasi viešųjų erdvių ir gatvių tvarkymu, planuoja, kaip bus reguliuojami eismo srautai, organizuojamas viešojo transporto judėjimas.

Kaip sako Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vilius Šiliauskas, iki popiežiaus vizito tikimasi sutvarkyti Savanorių prospektą ir aplinkines gatves, mat būtent šiuo prospektu popiežius turėtų atvykti į miestą.

„Planuojame, kad [popiežius] turėtų atvykti Savanorių prospektu, prie Kauno pilies persėsti į papamobilį, apvažiuoti ratą ir atvažiuoti į Santaką“, – sako V. Šiliauskas.

Gyventojus ir miesto svečius jis ragina atidžiai sekti informaciją, kuri bus skelbiama, ypač susijusią su eismo organizavimu mieste, ir rekomenduoja atvykti bendrais autobusais.

„Labai svarbu žinoti, kaip atvykti. Paskirstysime eismo srautus taip, kad iš Dzūkijos atvykę parkuosis į vieną aikštelę, iš kitos pusės – į kitą. Labai rekomenduojame ir prašome visų atvykti bendrais autobusais, todėl kad tik autobusai galės įvažiuoti į miesto centrą, atvažiavę prie Kauno pilies paleisti žmones. Su lengvaisiais automobiliais parkavimo miesto centre, deja, nebus. Tą dieną mieste taip pat kursuos nemokamas viešasis transportas, maršrutų skaičius bus didesnis“, – aiškina savivaldybės atstovas.

Per popiežiaus vizitą rugsėjo 23 dieną Kaune tikimasi sulaukti apie 200 tūkst. žmonių – 80 tūkst. jų, manoma, susirinks Santakos parke, kur popiežius aukos Šv. Mišias, dar 120 tūkst. turėtų pasiskirstyti po visą miestą.

Išsamiau – pokalbio įraše.